BA Book Everything 1.3.27 - en to el translation catalogue (2859 entries)

[ctx: admin modal messages]
en: Are you sure?
el: Είσαι σίγουρος;

[ctx: admin modal messages]
en: Ok
el: Εντάξει

[ctx: admin modal messages]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: admin modal messages]
en: Oops...
el: Ωχ...

[ctx: admin modal messages]
en: Something went wrong!
el: Κάτι πήγε στραβά!

[ctx: admin modal messages]
en: The page will be reloaded
el: Η σελίδα θα φορτωθεί ξανά

[ctx: admin modal messages]
en: Done!
el: Έγινε!

[ctx: admin modal messages]
en: Save
el: Αποθήκευση

[ctx: admin modal messages]
en: Delete
el: Διαγραφή

en: Add rule
el: Προσθήκη κανόνα

en: Update rule
el: Ενημέρωση κανόνα

en: Booking rules
el: Κανόνες κράτησης

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Title
el: Τίτλος

en: Basic booking period
el: Βασική περίοδος κράτησης

en: Use Ages
el: Χρήση ηλικιών

en: Payment model
el: Μοντέλο πληρωμής

en: Deposit, %
el: Προκαταβολή, %

en: Hold
el: Κράτηση

en: Stop booking .. hours before the start
el: Διακοπή κράτησης.. ώρες πριν την έναρξη

en: Booking mode
el: Τρόπος κράτησης

en: yes
el: ναι

en: no
el: όχι

en: hours
el: ώρες

en:  before the start
el:  πριν την έναρξη

en: deposit
el: προκαταβολή

en: deposit and full
el: προκαταβολή και ολόκληρο

en: full
el: ολόκληρο

en: single custom
el: μεμονωμένο προσαρμοσμένο

en: recurrent custom
el: επαναλαμβανόμενο προσαρμοσμένο

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: 1 month
el: 1 μήνας

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: 1 night
el: 1 νύχτα

en: Stop booking
el: Διακοπή κράτησης

en: Edit this rule
el: Επεξεργασία αυτού του κανόνα

en: Delete this rule
el: Διαγραφή αυτού του κανόνα

en: An error occurred while deleting the rule
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη διαγραφή του κανόνα

en: Add new booking rule
el: Προσθήκη νέου κανόνα κράτησης

en: Hold after each booking for service actions (applied to 1 day booking priod only)
el: Κράτηση μετά από κάθε κράτηση για ενέργειες εξυπηρέτησης (εφαρμόζεται μόνο σε περίοδο κράτησης 1 ημέρας)

en: Stop booking .. hours before the start (applied to recurrent custom booking period only)
el: Διακοπή κράτησης.. ώρες πριν την έναρξη (εφαρμόζεται μόνο σε επαναλαμβανόμενη προσαρμοσμένη περίοδο κράτησης)

en: Use Age categories for prices?
el: Χρήση κατηγοριών ηλικίας για τιμές;

en: not used
el: δεν χρησιμοποιείται

en: Single custom (one-time events, etc.)
el: Μεμονωμένο προσαρμοσμένο (εκδηλώσεις μίας φοράς, κλπ.)

en: Recurrent custom (weekly schedule for tours, events, etc.)
el: Επαναλαμβανόμενο προσαρμοσμένο (εβδομαδιαίο πρόγραμμα για περιηγήσεις, εκδηλώσεις, κλπ.)

en: days
el: ημέρες

en: 1 day (cars, bikes, etc.)
el: 1 ημέρα (αυτοκίνητα, ποδήλατα, κλπ.)

en: nights
el: νύχτες

en: 1 night (hotels, apartments, hostels, etc.)
el: 1 νύχτα (ξενοδοχεία, διαμερίσματα, ξενώνες, κλπ.)

en: 1 hour (hourly rent: bikes, sport equipment, etc.)
el: 1 ώρα (ωριαία ενοικίαση: ποδήλατα, αθλητικός εξοπλισμός, κλπ.)

en: hours. 0 or nothing for no hold period.
el: ώρες. 0 ή τίποτα για καμία περίοδο κράτησης.

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: Pay deposit amount
el: Πληρωμή ποσού προκαταβολής

en: Pay full amount
el: Πληρωμή πλήρους ποσού

en: Pay deposit or full amount (the customer will choose)
el: Πληρωμή προκαταβολής ή πλήρους ποσού (ο πελάτης θα επιλέξει)

en: Yes (for 1 month basic booking period and pay full amount mode only)
el: Ναι (μόνο για βασική περίοδο κράτησης 1 μήνα και λειτουργία πληρωμής πλήρους ποσού)

en: Object booking
el: Κράτηση αντικειμένου

en: Places booking
el: Κράτηση θέσεων

en: Tickets booking
el: Κράτηση εισιτηρίων

en: Request for price and details
el: Αίτημα για τιμή και λεπτομέρειες

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Jan
el: Ιαν

en: Feb
el: Φεβ

en: Mar
el: Μαρ

en: Apr
el: Απρ

en: Jun
el: Ιουν

en: Jul
el: Ιουλ

en: Aug
el: Αυγ

en: Sep
el: Σεπ

en: Oct
el: Οκτ

en: Nov
el: Νοε

en: Dec
el: Δεκ

en: Sun
el: Κυρ

en: Mon
el: Δευ

en: Tue
el: Τρι

en: Wed
el: Τετ

en: Thu
el: Πεμ

en: Fri
el: Παρ

en: Sat
el: Σαβ

en: Mo
el: Δε

en: Tu
el: Τρ

en: We
el: Τε

en: Th
el: Πε

en: Fr
el: Πα

en: Sa
el: Σα

en: Su
el: Κυ

en: Select...
el: Επιλογή...

en: Coupon Code (unique)
el: Κωδικός κουπονιού (μοναδικός)

en: Generate
el: Δημιουργία

en: Percent,
el: Ποσοστό,

en: Will be used by default if both amount and percent fields filled.
el: Θα χρησιμοποιηθεί από προεπιλογή αν συμπληρωθούν και τα δύο πεδία ποσού και ποσοστού.

en: Amount,
el: Ποσό,

en: Status
el: Κατάσταση

en: Number of uses
el: Αριθμός χρήσεων

en: Limit on the number of uses (0 for unlimited)
el: Όριο στον αριθμό χρήσεων (0 για απεριόριστο)

en: Apply only to selected items
el: Εφαρμογή μόνο σε επιλεγμένα στοιχεία

en: Apply only to items with booking category
el: Εφαρμογή μόνο σε στοιχεία με κατηγορία κράτησης

en: Expiration date
el: Ημερομηνία λήξης

en: General,
el: Γενικά,

en: price by age (used instead of the general):
el: τιμή ανά ηλικία (χρησιμοποιείται αντί του γενικού):

en: Recalculate rating
el: Επανυπολογισμός βαθμολογίας

en: Days
el: Ημέρες

en: Hours
el: Ώρες

en: Minutes
el: Λεπτά

en: None
el: Κανένα

en: Discount, %
el: Έκπτωση, %

en: Date from
el: Ημερομηνία από

en: Date to
el: Ημερομηνία έως

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Get data from Google API
el: Λήψη δεδομένων από το Google API

en: Enter address here
el: Εισάγετε τη διεύθυνση εδώ

en: Get address
el: Λήψη διεύθυνσης

en: Day of the week
el: Ημέρα της εβδομάδας

en: Hour
el: Ώρα

en: Add time to schedule
el: Προσθήκη χρόνου στο πρόγραμμα

en: Save schedule
el: Αποθήκευση προγράμματος

en: Number of items
el: Αριθμός αντικειμένων

en: Number of the same rooms, cars, etc.
el: Αριθμός των ίδιων δωματίων, αυτοκινήτων, κλπ.

en: Object code (unique)
el: Κωδικός αντικειμένου (μοναδικός)

en: any unique character set for identification
el: οποιοδήποτε μοναδικό σύνολο χαρακτήρων για αναγνώριση

en: Stop booking .. hours before the start (optional)
el: Διακοπή κράτησης.. ώρες πριν την έναρξη (προαιρετικό)

en: Start Time
el: Ώρα έναρξης

en: End Time
el: Ώρα λήξης

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Schedule section
el: Τμήμα προγράμματος

en: Available time from
el: Διαθέσιμη ώρα από

en: Leave blank to allow any time
el: Αφήστε κενό για να επιτρέψετε οποιαδήποτε ώρα

en: Business time
el: Ώρες λειτουργίας

en: Available time to
el: Διαθέσιμη ώρα έως

en: Schedule
el: Πρόγραμμα

en: Order Number (unique)
el: Αριθμός παραγγελίας (μοναδικός)

en: Total amount,
el: Συνολικό ποσό,

en: Coupon number
el: Αριθμός κουπονιού

en: Applied coupon number
el: Εφαρμοσμένος αριθμός κουπονιού

en: Applied coupon amount,
el: Εφαρμοσμένο ποσό κουπονιού,

en: Expected Prepaid amount,
el: Αναμενόμενο ποσό προκαταβολής,

en: Get the rest amount
el: Λήψη του υπόλοιπου ποσού

en: Prepaid received,
el: Προκαταβολή που ελήφθη,

en: Order clarification from the administrator to the client
el: Διευκρίνιση παραγγελίας από τον διαχειριστή προς τον πελάτη

en: Will be shown in the order details and in emails to the client
el: Θα εμφανίζεται στις λεπτομέρειες της παραγγελίας και στα email προς τον πελάτη

en: Order items
el: Στοιχεία παραγγελίας

en: Customer contacts
el: Στοιχεία επικοινωνίας πελάτη

en: Extra guest contacts
el: Στοιχεία επικοινωνίας επιπλέον επισκέπτη

en: Extra guest
el: Επιπλέον επισκέπτης

en: Add guest data
el: Προσθήκη δεδομένων επισκέπτη

en: Remove guest data
el: Αφαίρεση δεδομένων επισκέπτη

en: Enter title here
el: Εισάγετε τίτλο εδώ

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Service type
el: Τύπος υπηρεσίας

en: Price type
el: Τύπος τιμής

en: Amount
el: Ποσό

en: Percentages from booking (only for per Booking service type)
el: Ποσοστά από την κράτηση (μόνο για τύπο υπηρεσίας ανά Κράτηση)

en: Prices
el: Τιμές

en: Use only the main age to calculate the total number of guests in conditional prices
el: Χρήση μόνο της κύριας ηλικίας για τον υπολογισμό του συνολικού αριθμού επισκεπτών σε υπό όρους τιμές

en: Is mandatory?
el: Είναι υποχρεωτικό;

en: Allow to select quantity?
el: Να επιτρέπεται η επιλογή ποσότητας;

en: Maximum quantity
el: Μέγιστη ποσότητα

en: Use this title instead of 0 price
el: Χρησιμοποιήστε αυτόν τον τίτλο αντί για τιμή 0

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Price
el: Τιμή

en: Street, etc.
el: Οδός, κλπ.

en: Address description (optional)
el: Περιγραφή διεύθυνσης (προαιρετικό)

en: Featured image
el: Προβεβλημένη εικόνα

en: Slideshow Images
el: Εικόνες παρουσίασης

en: Slideshow Image
el: Εικόνα παρουσίασης

en: Add slideshow image
el: Προσθήκη εικόνας παρουσίασης

en: Remove image
el: Αφαίρεση εικόνας

en: Image file
el: Αρχείο εικόνας

en: Image description (optional)
el: Περιγραφή εικόνας (προαιρετικό)

en: Image
el: Εικόνα

en: Available from Date
el: Διαθέσιμο από ημερομηνία

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Available to Date
el: Διαθέσιμο έως ημερομηνία

en: Cyclic availability: start after every N days
el: Κυκλική διαθεσιμότητα: έναρξη μετά από κάθε Ν ημέρες

en: Blank or 0 to skip this option
el: Κενό ή 0 για παράλειψη αυτής της επιλογής

en: Cyclic availability: available N days after start
el: Κυκλική διαθεσιμότητα: διαθέσιμο Ν ημέρες μετά την έναρξη

en: Used if previous field value > 1
el: Χρησιμοποιείται αν η τιμή του προηγούμενου πεδίου > 1

en: Included Date {#} (if entered other will be excluded)
el: Συμπεριλαμβανόμενη ημερομηνία {#} (αν εισαχθεί, οι άλλες θα εξαιρεθούν)

en: Include more dates to the schedule
el: Συμπερίληψη περισσότερων ημερομηνιών στο πρόγραμμα

en: Remove date
el: Αφαίρεση ημερομηνίας

en: Date to include
el: Ημερομηνία για συμπερίληψη

en: Excluded Date
el: Εξαιρούμενη ημερομηνία

en: Exclude more dates from schedule
el: Εξαίρεση περισσότερων ημερομηνιών από το πρόγραμμα

en: Date to exclude
el: Ημερομηνία για εξαίρεση

en: Minimum number of Guests
el: Ελάχιστος αριθμός επισκεπτών

en: Maximum number of Guests
el: Μέγιστος αριθμός επισκεπτών

en: Confirm item availability
el: Επιβεβαίωση διαθεσιμότητας αντικειμένου

en: Use global settings
el: Χρήση γενικών ρυθμίσεων

en: Automatically
el: Αυτόματα

en: Manually (by dashboard or e-mail)
el: Χειροκίνητα (από τον πίνακα ελέγχου ή e-mail)

en: Select category to setup other post fields
el: Επίλεξε κατηγορία για να ρυθμίσεις άλλα πεδία δημοσίευσης

en: Sorry, no terms could be found.
el: Συγγνώμη, δεν βρέθηκαν όροι.

en: Fixed Deposit amount,
el: Σταθερό ποσό προκαταβολής,

en: Require full payment when there are less than specified number of days left before the start of the booking (days, optional)
el: Απαίτηση πλήρους πληρωμής όταν απομένουν λιγότερες από τις καθορισμένες ημέρες πριν την έναρξη της κράτησης (ημέρες, προαιρετικό)

en: leave blank to ignore
el: άφησε κενό για να αγνοηθεί

en: Discount (optional)
el: Έκπτωση (προαιρετικό)

en: applies to all prices
el: εφαρμόζεται σε όλες τις τιμές

en: Fees
el: Χρεώσεις

en: Fees section
el: Ενότητα χρεώσεων

en: Last available booking time for the current date, H:i
el: Τελευταία διαθέσιμη ώρα κράτησης για την τρέχουσα ημερομηνία, Ω:λ

en: Booking rules section
el: Ενότητα κανόνων κράτησης

en: Block specified number of days after each booking for housekeeping purposes
el: Μπλοκάρισμα συγκεκριμένου αριθμού ημερών μετά από κάθε κράτηση για λόγους καθαριότητας

en: Address section
el: Ενότητα διεύθυνσης

en: Meeting place
el: Τόπος συνάντησης

en: Main address
el: Κύρια διεύθυνση

en: Meeting point
el: Σημείο συνάντησης

en: Customer address
el: Διεύθυνση πελάτη

en: Add meeting point
el: Προσθήκη σημείου συνάντησης

en: Remove meeting point
el: Αφαίρεση σημείου συνάντησης

en: Place
el: Τόπος

en: Difference with the main time
el: Διαφορά με την κύρια ώρα

en: Step
el: Βήμα

en: Add %s description
el: Προσθήκη περιγραφής %s

en: Add %s
el: Προσθήκη %s

en: Remove %s
el: Αφαίρεση %s

en:  section
el:  ενότητα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Taxonomies and Other fields
el: Ταξινομίες και Άλλα πεδία

en: Service selection method
el: Μέθοδος επιλογής υπηρεσίας

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Radio
el: Κουμπί επιλογής

en: Services section
el: Ενότητα υπηρεσιών

en: Services
el: Υπηρεσίες

en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

en: Questions & Answers section
el: Ενότητα ερωτήσεων & απαντήσεων

en: Custom section
el: Προσαρμοσμένη ενότητα

en: Font Awesome 5 class (far fa-eye)
el: Κλάση Font Awesome 5 (far fa-eye)

en: Related items
el: Σχετικά αντικείμενα

en: Recalculate Rating
el: Επανυπολογισμός βαθμολογίας

en: Rating
el: Βαθμολογία

en: Ages Metabox
el: Πλαίσιο ηλικιών

en: Order (1, 2, etc.), *required
el: Σειρά (1, 2, κλπ.), *απαιτείται

en: With the smallest number will be the main age, others will be sorted by ASC
el: Με τον μικρότερο αριθμό θα είναι η κύρια ηλικία, οι άλλες θα ταξινομηθούν κατά ASC

en: Categories Metabox
el: Πλαίσιο κατηγοριών

en: Available days
el: Διαθέσιμες ημέρες

en: Setup available days template
el: Ρύθμιση προτύπου διαθέσιμων ημερών

en: Excluded dates
el: Εξαιρούμενες ημερομηνίες

en: Disable availability of all booking items for these dates
el: Απενεργοποίηση διαθεσιμότητας όλων των αντικειμένων κράτησης για αυτές τις ημερομηνίες

en: Booking rule
el: Κανόνας κράτησης

en: Add checkout fields for all guests
el: Προσθήκη πεδίων ολοκλήρωσης αγοράς για όλους τους επισκέπτες

en: User will be prompted to enter names off all guest in order
el: Ο χρήστης θα κληθεί να εισάγει τα ονόματα όλων των επισκεπτών με τη σειρά

en: Make extra checkout fields mandatory
el: Κάνε τα επιπλέον πεδία ολοκλήρωσης αγοράς υποχρεωτικά

en: User must fill all extended guest data to finish order
el: Ο χρήστης πρέπει να συμπληρώσει όλα τα εκτεταμένα δεδομένα επισκεπτών για να ολοκληρώσει την παραγγελία

en: Remove guests from booking form
el: Αφαίρεση επισκεπτών από τη φόρμα κράτησης

en: Add taxes?
el: Προσθήκη φόρων;

en: Taxes, %
el: Φόροι, %

en: Taxes title
el: Τίτλος φόρων

en: Add services?
el: Προσθήκη υπηρεσιών;

en: Services title
el: Τίτλος υπηρεσιών

en: Add FAQ?
el: Προσθήκη συχνών ερωτήσεων;

en: FAQ title
el: Τίτλος συχνών ερωτήσεων

en: Include taxonomies
el: Συμπερίληψη ταξινομιών

en: Add step by step description?
el: Προσθήκη περιγραφής βήμα προς βήμα;

en: Step title
el: Τίτλος βήματος

en: Add address field?
el: Προσθήκη πεδίου διεύθυνσης;

en: Add Google map to booking objects?
el: Προσθήκη χάρτη Google στα αντικείμενα κράτησης;

en: Featured Image
el: Προβεβλημένη εικόνα

en: Upload or add multiple images.
el: Ανέβασε ή πρόσθεσε πολλαπλές εικόνες.

en: Delete these dates
el: Διαγραφή αυτών των ημερομηνιών

en: Action
el: Ενέργεια

en: Exclude new dates:
el: Εξαίρεση νέων ημερομηνιών:

en: from
el: από

en: to
el: έως

en: Add
el: Προσθήκη

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Taxonomies Metabox
el: Πλαίσιο ταξινομιών

en: Google map: add latitude/longitude fields to terms?
el: Χάρτης Google: προσθήκη πεδίων γεωγραφικού πλάτους/μήκους στους όρους;

en: Terms selection mode
el: Λειτουργία επιλογής όρων

en: Multi checkbox
el: Πολλαπλά πλαίσια ελέγχου

en: Multi select
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Single radio
el: Μονό κουμπί επιλογής

en: Single select
el: Μονή επιλογή

en: Front-end style
el: Στυλ εμφάνισης

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Comma-separated text
el: Κείμενο διαχωρισμένο με κόμματα

en: 3-column list
el: Λίστα 3 στηλών

en: 2-column list
el: Λίστα 2 στηλών

en: 1-column list
el: Λίστα 1 στήλης

en: Front-end custom class
el: Προσαρμοσμένη κλάση εμφάνισης

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Location Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος τοποθεσίας

en: Location Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος τοποθεσίας

en: Make terms of all levels of the hierarchy available for selection
el: Κάνε διαθέσιμους για επιλογή όρους όλων των επιπέδων της ιεραρχίας

en: Icon image
el: Εικόνα εικονιδίου

en: Icon image width, px
el: Πλάτος εικόνας εικονιδίου, px

en: 0 to auto width
el: 0 για αυτόματο πλάτος

en: Icon image height, px
el: Ύψος εικόνας εικονιδίου, px

en: 0 to auto height
el: 0 για αυτόματο ύψος

en: Limit of uses
el: Όριο χρήσεων

en: Coupons
el: Κουπόνια

en: Activate Coupons
el: Ενεργοποίηση κουπονιών

en: Default coupon expires in (days)
el: Προεπιλεγμένη λήξη κουπονιού σε (ημέρες)

en: Active
el: Ενεργό

en: Pending
el: Σε εκκρεμότητα

en: Used
el: Χρησιμοποιημένο

en: Expired
el: Ληγμένο

en: United Arab Emirates dirham
el: Ντιρχάμ Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων

en: Afghan afghani
el: Αφγανικό αφγάνι

en: Albanian lek
el: Αλβανικό λεκ

en: Armenian dram
el: Αρμενικό ντραμ

en: Netherlands Antillean guilder
el: Γκίλντερ Ολλανδικών Αντιλλών

en: Angolan kwanza
el: Ανγκολέζικη κουάνζα

en: Argentine peso
el: Αργεντίνικο πέσο

en: Australian dollar
el: Αυστραλιανό δολάριο

en: Aruban florin
el: Φιορίνι Αρούμπα

en: Azerbaijani manat
el: Αζερμπαϊτζανικό μανάτ

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
el: Μετατρέψιμο μάρκο Βοσνίας και Ερζεγοβίνης

en: Barbadian dollar
el: Δολάριο Μπαρμπάντος

en: Bangladeshi taka
el: Μπανγκλαντεσιανή τάκα

en: Bulgarian lev
el: Βουλγαρικό λεβ

en: Bahraini dinar
el: Μπαχρεϊνικό δηνάριο

en: Burundian franc
el: Φράγκο Μπουρούντι

en: Bermudian dollar
el: Δολάριο Βερμούδων

en: Brunei dollar
el: Δολάριο Μπρουνέι

en: Bolivian boliviano
el: Βολιβιανό μπολιβιάνο

en: Brazilian real
el: Βραζιλιάνικο ρεάλ

en: Bahamian dollar
el: Δολάριο Μπαχαμών

en: Bhutanese ngultrum
el: Μπουτανικό νγκούλτρουμ

en: Botswana pula
el: Πούλα Μποτσουάνας

en: Belarusian ruble
el: Λευκορωσικό ρούβλι

en: Belize dollar
el: Δολάριο Μπελίζ

en: Canadian dollar
el: Καναδικό δολάριο

en: Congolese franc
el: Φράγκο Κονγκό

en: Swiss franc
el: Ελβετικό φράγκο

en: Chilean peso
el: Χιλιανό πέσο

en: Chinese yuan
el: Κινεζικό γουάν

en: Colombian peso
el: Κολομβιανό πέσο

en: Costa Rican col&oacute;n
el: Κολόν Κόστα Ρίκα

en: Cuban convertible peso
el: Κουβανικό μετατρέψιμο πέσο

en: Cuban peso
el: Κουβανικό πέσο

en: Cape Verdean escudo
el: Εσκούδο Πράσινου Ακρωτηρίου

en: Czech koruna
el: Τσεχική κορώνα

en: Djiboutian franc
el: Φράγκο Τζιμπουτί

en: Danish krone
el: Δανική κορώνα

en: Dominican peso
el: Δομινικανό πέσο

en: Algerian dinar
el: Αλγερινό δηνάριο

en: Egyptian pound
el: Αιγυπτιακή λίρα

en: Eritrean nakfa
el: Ερυθραϊκή νάκφα

en: Ethiopian birr
el: Αιθιοπικό μπιρ

en: Euro
el: Ευρώ

en: Fijian dollar
el: Δολάριο Φίτζι

en: Falkland Islands pound
el: Λίρα Νήσων Φώκλαντ

en: Pound sterling
el: Λίρα στερλίνα

en: Georgian lari
el: Γεωργιανό λάρι

en: Guernsey pound
el: Λίρα Γκέρνσεϊ

en: Ghana cedi
el: Σέντι Γκάνας

en: Gibraltar pound
el: Λίρα Γιβραλτάρ

en: Gambian dalasi
el: Νταλάσι Γκάμπιας

en: Guinean franc
el: Φράγκο Γουινέας

en: Guatemalan quetzal
el: Κετσάλ Γουατεμάλας

en: Guyanese dollar
el: Δολάριο Γουιάνας

en: Hong Kong dollar
el: Δολάριο Χονγκ Κονγκ

en: Honduran lempira
el: Λεμπίρα Ονδούρας

en: Croatian kuna
el: Κροατική κούνα

en: Haitian gourde
el: Γκουρντ Αϊτής

en: Hungarian forint
el: Ουγγρικό φιορίνι

en: Indonesian rupiah
el: Ινδονησιακή ρουπία

en: Israeli new shekel
el: Ισραηλινό νέο σέκελ

en: Manx pound
el: Λίρα Νήσου Μαν

en: Indian rupee
el: Ινδική ρουπία

en: Iraqi dinar
el: Ιρακινό δηνάριο

en: Iranian rial
el: Ιρανικό ριάλ

en: Icelandic kr&oacute;na
el: Ισλανδική κορώνα

en: Jersey pound
el: Λίρα Τζέρσεϊ

en: Jamaican dollar
el: Δολάριο Τζαμάικας

en: Jordanian dinar
el: Ιορδανικό δηνάριο

en: Japanese yen
el: Γιαπωνέζικο γιεν

en: Kenyan shilling
el: Κενυατικό σελίνι

en: Kyrgyzstani som
el: Κιργιζιανό σομ

en: Cambodian riel
el: Καμποτζιανό ριέλ

en: Comorian franc
el: Φράγκο Κομορών

en: North Korean won
el: Βορειοκορεατικό γουόν

en: South Korean won
el: Νοτιοκορεατικό γουόν

en: Kuwaiti dinar
el: Κουβεϊτιανό δηνάριο

en: Cayman Islands dollar
el: Δολάριο Νήσων Κέιμαν

en: Kazakhstani tenge
el: Καζακστανικό τένγκε

en: Lao kip
el: Λαοτινό κιπ

en: Lebanese pound
el: Λιβανέζικη λίρα

en: Sri Lankan rupee
el: Σριλανκέζικη ρουπία

en: Liberian dollar
el: Λιβεριανό δολάριο

en: Lesotho loti
el: Λότι Λεσότο

en: Libyan dinar
el: Λιβυκό δηνάριο

en: Moroccan dirham
el: Μαροκινό ντιρχάμ

en: Moldovan leu
el: Μολδαβικό λέου

en: Malagasy ariary
el: Αριάρι Μαδαγασκάρης

en: Macedonian denar
el: Δηνάριο Βόρειας Μακεδονίας

en: Burmese kyat
el: Κιάτ Βιρμανίας

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
el: Τουγκρίκ Μογγολίας

en: Macanese pataca
el: Πατάκα Μακάο

en: Mauritanian ouguiya
el: Ουγκίγια Μαυριτανίας

en: Mauritian rupee
el: Ρουπία Μαυρικίου

en: Maldivian rufiyaa
el: Ρουφίγια Μαλδίβων

en: Malawian kwacha
el: Κουάτσα Μαλάουι

en: Mexican peso
el: Πέσο Μεξικού

en: Malaysian ringgit
el: Ρινγκίτ Μαλαισίας

en: Mozambican metical
el: Μετικάλ Μοζαμβίκης

en: Namibian dollar
el: Δολάριο Ναμίμπιας

en: Nigerian naira
el: Νάιρα Νιγηρίας

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
el: Κόρδοβα Νικαράγουας

en: Norwegian krone
el: Κορώνα Νορβηγίας

en: Nepalese rupee
el: Ρουπία Νεπάλ

en: New Zealand dollar
el: Δολάριο Νέας Ζηλανδίας

en: Omani rial
el: Ριάλ Ομάν

en: Panamanian balboa
el: Μπαλμπόα Παναμά

en: Peruvian nuevo sol
el: Νουέβο σολ Περού

en: Papua New Guinean kina
el: Κίνα Παπούα Νέας Γουινέας

en: Philippine peso
el: Πέσο Φιλιππίνων

en: Pakistani rupee
el: Ρουπία Πακιστάν

en: Polish z&#x142;oty
el: Ζλότι Πολωνίας

en: Transnistrian ruble
el: Ρούβλι Υπερδνειστερίας

en: Paraguayan guaran&iacute;
el: Γκουαρανί Παραγουάης

en: Qatari riyal
el: Ριάλ Κατάρ

en: Romanian leu
el: Λέου Ρουμανίας

en: Serbian dinar
el: Δηνάριο Σερβίας

en: Russian ruble
el: Ρούβλι Ρωσίας

en: Rwandan franc
el: Φράγκο Ρουάντας

en: Saudi riyal
el: Ριάλ Σαουδικής Αραβίας

en: Solomon Islands dollar
el: Δολάριο Νήσων Σολομώντα

en: Seychellois rupee
el: Ρουπία Σεϋχελλών

en: Sudanese pound
el: Λίρα Σουδάν

en: Swedish krona
el: Κορώνα Σουηδίας

en: Singapore dollar
el: Δολάριο Σιγκαπούρης

en: Saint Helena pound
el: Λίρα Αγίας Ελένης

en: Sierra Leonean leone
el: Λεόνε Σιέρα Λεόνε

en: Somali shilling
el: Σελίνι Σομαλίας

en: Surinamese dollar
el: Δολάριο Σουρινάμ

en: South Sudanese pound
el: Λίρα Νότιου Σουδάν

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
el: Ντόμπρα Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: Syrian pound
el: Λίρα Συρίας

en: Swazi lilangeni
el: Λιλανγκένι Σουαζιλάνδης

en: Thai baht
el: Μπατ Ταϊλάνδης

en: Tajikistani somoni
el: Σομόνι Τατζικιστάν

en: Turkmenistan manat
el: Μανάτ Τουρκμενιστάν

en: Tunisian dinar
el: Δηνάριο Τυνησίας

en: Tongan pa&#x2bb;anga
el: Παάνγκα Τόνγκα

en: Turkish lira
el: Λίρα Τουρκίας

en: Trinidad and Tobago dollar
el: Δολάριο Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: New Taiwan dollar
el: Νέο δολάριο Ταϊβάν

en: Tanzanian shilling
el: Σελίνι Τανζανίας

en: Ukrainian hryvnia
el: Γρίβνα Ουκρανίας

en: Ugandan shilling
el: Σελίνι Ουγκάντας

en: United States dollar
el: Δολάριο ΗΠΑ

en: Uruguayan peso
el: Πέσο Ουρουγουάης

en: Uzbekistani som
el: Σομ Ουζμπεκιστάν

en: Venezuelan bol&iacute;var
el: Μπολίβαρ Βενεζουέλας

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
el: Ντονγκ Βιετνάμ

en: Vanuatu vatu
el: Βατού Βανουάτου

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
el: Τάλα Σαμόας

en: Central African CFA franc
el: Φράγκο CFA Κεντρικής Αφρικής

en: East Caribbean dollar
el: Δολάριο Ανατολικής Καραϊβικής

en: West African CFA franc
el: Φράγκο CFA Δυτικής Αφρικής

en: CFP franc
el: Φράγκο CFP

en: Yemeni rial
el: Ριάλ Υεμένης

en: South African rand
el: Ραντ Νότιας Αφρικής

en: Zambian kwacha
el: Κουάτσα Ζάμπιας

en: Order #
el: Παραγγελία #

en: Customer details
el: Στοιχεία πελάτη

en: Inquiry about
el: Ερώτηση σχετικά με

en: Dates
el: Ημερομηνίες

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: User email
el: Email χρήστη

en: User message
el: Μήνυμα χρήστη

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Change the order conditions and ask the customer to confirm
el: Αλλαγή των όρων της παραγγελίας και αίτημα επιβεβαίωσης από τον πελάτη

en: Your contacts
el: Τα στοιχεία επικοινωνίας σου

en: Pay Now!
el: Πλήρωσε τώρα!

en: Search Now
el: Αναζήτηση τώρα

en: Login:
el: Σύνδεση:

en: Password:
el: Κωδικός:

en: My Account
el: Ο λογαριασμός μου

en: &laquo; Previous
el: &laquo; προηγούμενο

en: Next &raquo;
el: Επόμενο &raquo;

en: Mode of Travel:
el: Τρόπος μετακίνησης:

en: Walking
el: Περπάτημα

en: Driving
el: Οδήγηση

en: Bicycling
el: Ποδηλασία

en: Enter your address
el: Εισάγετε τη διεύθυνσή σας

en: Please fill in all the data.
el: Παρακαλώ συμπληρώστε όλα τα στοιχεία.

[ctx: booking form]
en: Minimum number of guests:
el: Ελάχιστος αριθμός επισκεπτών:

[ctx: booking form]
en: Maximum number of guests:
el: Μέγιστος αριθμός επισκεπτών:

[ctx: daterangepicker]
en: Apply
el: Εφαρμογή

[ctx: daterangepicker]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: daterangepicker]
en: From
el: Από

[ctx: daterangepicker]
en: To
el: Έως

[ctx: daterangepicker]
en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

[ctx: daterangepicker]
en: W
el: Τ

en: Billing address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Country
el: Χώρα

en: State
el: Περιφέρεια

en: City
el: Πόλη

en: Extra guest %s
el: Επιπλέον επισκέπτης %s

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Age group
el: Ηλικιακή ομάδα

en: Item Code:
el: Κωδικός προϊόντος:

en: When:
el: Πότε:

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Calendar & Prices
el: Ημερολόγιο & Τιμές

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Meeting points
el: Σημεία συνάντησης

en: Map
el: Χάρτης

en: Questions & Answers
el: Ερωτήσεις & Απαντήσεις

en: Reviews
el: Κριτικές

en: You may like
el: Μπορεί να σας αρέσει

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Offer Ends:
el: Η προσφορά λήγει:

en: Value purchase
el: Αγορά αξίας

en: Tourist
el: Τουρίστας

en: No results were found for your request
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για το αίτημά σας

en: Select address
el: Επιλογή διεύθυνσης

en: Select meeting point
el: Επιλογή σημείου συνάντησης

en: Go to Booking form
el: Μετάβαση στη φόρμα κράτησης

en: From:
el: Από:

en: Time from:
el: Ώρα από:

en: To:
el: Έως:

en: Time to:
el: Ώρα έως:

en: Time:
el: Ώρα:

en: please, select date first
el: παρακαλώ, επιλέξτε πρώτα ημερομηνία

en: Tickets:
el: Εισιτήρια:

en: Guests:
el: Επισκέπτες:

en: find closest location
el: βρείτε την πλησιέστερη τοποθεσία

en: Find a route from your location
el: Βρείτε μια διαδρομή από την τοποθεσία σας

en: Ok
el: Εντάξει

en: Please login or register to continue your booking
el: Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να συνεχίσετε την κράτησή σας

en: Book Now
el: Κράτηση τώρα

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Your name
el: Το όνομά σας

en: Your email
el: Το email σας

en: Message
el: Μήνυμα

en: Request a reservation
el: Αίτημα κράτησης

en: Order #%s is confirmed.
el: Η παραγγελία #%s επιβεβαιώθηκε.

en: Asked the customer to confirm or decline the changes to the order #%s
el: Ζητήθηκε από τον πελάτη να επιβεβαιώσει ή να απορρίψει τις αλλαγές στην παραγγελία #%s

en: Order #%s is rejected.
el: Η παραγγελία #%s απορρίφθηκε.

en: Please click the button below to confirm the order:
el: Παρακαλώ κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να επιβεβαιώσετε την παραγγελία:

en: Confirm Order
el: Επιβεβαίωση παραγγελίας

en: Ask customer to confirm or reject changes to the booking
el: Ζητήστε από τον πελάτη να επιβεβαιώσει ή να απορρίψει τις αλλαγές στην κράτηση

en: Please describe below any changes to the booking that the client will need to confirm:
el: Παρακαλώ περιγράψτε παρακάτω τυχόν αλλαγές στην κράτηση που ο πελάτης θα πρέπει να επιβεβαιώσει:

en: Please click the button below to reject the order:
el: Παρακαλώ κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να απορρίψετε την παραγγελία:

en: Reject Order
el: Απόρριψη παραγγελίας

en: Order #%s
el: Παραγγελία #%s

en: Order #%s is canceled.
el: Η παραγγελία #%s ακυρώθηκε.

[ctx: customer_confirmation]
en: Your order is confirmed, but not completed. To complete your order, please click the button below to make a payment
el: Η παραγγελία σας επιβεβαιώθηκε, αλλά δεν ολοκληρώθηκε. Για να ολοκληρώσετε την παραγγελία σας, παρακαλώ κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να πραγματοποιήσετε πληρωμή

en: Please click the button below to confirm changes to the order:
el: Παρακαλώ κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να επιβεβαιώσετε τις αλλαγές στην παραγγελία:

en: Confirm changes to the Order
el: Επιβεβαίωση αλλαγών στην παραγγελία

en: Please click the button below to cancel the order:
el: Παρακαλώ κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να ακυρώσετε την παραγγελία:

en: Cancel Order
el: Ακύρωση παραγγελίας

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Duration:
el: Διάρκεια:

en: Departure from:
el: Αναχώρηση από:

en: Departure time:
el: Ώρα αναχώρησης:

en: persons
el: άτομα

en: person
el: άτομο

en: Price Cut %d%% off applied
el: Εφαρμόστηκε έκπτωση %d%%

en: Taxes
el: Φόροι

en: Subtotal:
el: Μερικό σύνολο:

en: Discount coupon
el: Κουπόνι έκπτωσης

en: Amount Paid:
el: Ποσό που πληρώθηκε:

en: Amount Due:
el: Οφειλόμενο ποσό:

en: Remove Coupon
el: Αφαίρεση κουπονιού

en: Coupon Code %s with amount %s was applied
el: Εφαρμόστηκε ο κωδικός κουπονιού %s με ποσό %s

en: Enter Coupon Code and get a discount!
el: Εισάγετε κωδικό κουπονιού και λάβετε έκπτωση!

en: Apply Coupon
el: Εφαρμογή κουπονιού

en: Re-type Email
el: Επανεισαγωγή email

en: Contact Phone
el: Τηλέφωνο επικοινωνίας

en: Guest
el: Επισκέπτης

en: Extra guests
el: Επιπλέον επισκέπτες

en: Amount to Pay:
el: Ποσό προς πληρωμή:

en: (deposit)
el: (προκαταβολή)

en: (full)
el: (πλήρες)

en: Payment Method
el: Τρόπος πληρωμής

en: You could pay after the items availability confirmation! <br> Confirmation will be sent to your e-mail. <br> Amount to pay online will be %s.
el: Μπορείτε να πληρώσετε μετά την επιβεβαίωση διαθεσιμότητας των ειδών! <br> Η επιβεβαίωση θα σταλεί στο e-mail σας. <br> Το ποσό που θα πληρώσετε online θα είναι %s.

en: Payment details
el: Στοιχεία πληρωμής

en: Contact information
el: Στοιχεία επικοινωνίας

en: I read and agree to the terms & conditions
el: Διάβασα και συμφωνώ με τους όρους & προϋποθέσεις

en: Complete My Order
el: Ολοκλήρωση της παραγγελίας μου

en: Complete the booking
el: Ολοκλήρωση της κράτησης

en: If you have made a payment, please refresh the page to check the current order status
el: Αν έχετε κάνει πληρωμή, παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα για να ελέγξετε την τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας

en: Refresh the page
el: Ανανέωση της σελίδας

en: Minimum booking:
el: Ελάχιστη κράτηση:

en: Maximum booking:
el: Μέγιστη κράτηση:

en: General price:
el: Γενική τιμή:

en: Options
el: Επιλογές

en: guests
el: επισκέπτες

en: AND
el: ΚΑΙ

en: Add
el: Προσθήκη

en: Mandatory fees
el: Υποχρεωτικές χρεώσεις

en: Optional fees
el: Προαιρετικές χρεώσεις

en: %/booking
el: %/κράτηση

en: qty.
el: ποσ.

en: Prices
el: Τιμές

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Find closest meeting point
el: Βρες το κοντινότερο σημείο συνάντησης

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Export/import
el: Εξαγωγή/εισαγωγή

en: Extend WP export/import with BA Book Everything data
el: Επέκταση εξαγωγής/εισαγωγής WP με δεδομένα BA Book Everything

en: Failed to import %s %s
el: Αποτυχία εισαγωγής %s %s

en: You are using an unregistered version of %1$s and are not receiving compatibility and security updates. %2$sRegister now%3$s
el: Χρησιμοποιείς μια μη καταχωρημένη έκδοση του %1$s και δεν λαμβάνεις ενημερώσεις συμβατότητας και ασφάλειας. %2$sΚάνε εγγραφή τώρα%3$s

en: Customer confirmation
el: Επιβεβαίωση πελάτη

en: Search result
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης

en: Checkout
el: Ταμείο

en: Add Services
el: Προσθήκη υπηρεσιών

en: Confirmation
el: Επιβεβαίωση

en: Terms & Conditions
el: Όροι & Προϋποθέσεις

en: You have to edit "Terms & Conditions" page to replace this start content with your own.
el: Πρέπει να επεξεργαστείς τη σελίδα “Όροι & Προϋποθέσεις” για να αντικαταστήσεις αυτό το αρχικό περιεχόμενο με το δικό σου.

en: Admin confirmation
el: Επιβεβαίωση διαχειριστή

en: Customer
el: Πελάτης

en: Manager
el: Διαχειριστής

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Search %s
el: Αναζήτηση %s

en: All %s
el: Όλα τα %s

en: Parent %s
el: Γονικό %s

en: Parent %s:
el: Γονικό %s:

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Update %s
el: Ενημέρωση %s

en: Add New %s
el: Προσθήκη νέου %s

en: New %s
el: Νέο %s

en: Feature 1
el: Χαρακτηριστικό 1

en: Feature 2
el: Χαρακτηριστικό 2

en: Feature 3
el: Χαρακτηριστικό 3

en: All items
el: Όλα τα στοιχεία

en: Do you speak spanish?
el: Μιλάς ισπανικά;

en: Question 2?
el: Ερώτηση 2;

en: Service per booking
el: Υπηρεσία ανά κράτηση

en: Service per person
el: Υπηρεσία ανά άτομο

en: Santorini, Greece
el: Σαντορίνη, Ελλάδα

en: Place 1
el: Τοποθεσία 1

en: Place 2
el: Τοποθεσία 2

en: Bryce Canyon National Park, USA
el: Εθνικό πάρκο Bryce Canyon, ΗΠΑ

en: example
el: παράδειγμα

en: General
el: Γενικά

en: 9 hours
el: 9 ώρες

en: 4 hours
el: 4 ώρες

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Compatibility Alert
el: Ειδοποίηση συμβατότητας

en: Some of the plugins you’re using have not been tested with the latest version of %1$s (%2$s). To avoid issues, make sure they are all up to date and compatible before updating %1$s.
el: Κάποια από τα πρόσθετα που χρησιμοποιείς δεν έχουν δοκιμαστεί με την τελευταία έκδοση του %1$s (%2$s). Για να αποφύγεις προβλήματα, βεβαιώσου ότι όλα είναι ενημερωμένα και συμβατά πριν ενημερώσεις το %1$s.

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Tested up to %s version
el: Δοκιμασμένο μέχρι την έκδοση %s

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Åland Islands
el: Νήσοι Όλαντ

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Andorra
el: Ανδόρρα

en: Angola
el: Αγκόλα

en: Anguilla
el: Ανγκουίλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belau
el: Παλάου

en: Belize
el: Μπελίζ

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
el: Μπονέρ, Άγιος Ευστάθιος και Σάμπα

en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el: Νήσος Μπουβέ

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικά Εδάφη Ινδικού Ωκεανού

en: Brunei
el: Μπρουνέι

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Cayman Islands
el: Νήσοι Κέιμαν

en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el: Τσαντ

en: Chile
el: Χιλή

en: China
el: Κίνα

en: Christmas Island
el: Νήσος των Χριστουγέννων

en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νήσοι Κόκος (Κίλινγκ)

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Comoros
el: Κομόρες

en: Congo (Brazzaville)
el: Κονγκό (Μπραζαβίλ)

en: Congo (Kinshasa)
el: Κονγκό (Κινσάσα)

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Croatia
el: Κροατία

en: Cuba
el: Κούβα

en: Cura&ccedil;ao
el: Κουρασάο

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσεχική Δημοκρατία

en: Denmark
el: Δανία

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Dominica
el: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Ecuador
el: Ισημερινός

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Falkland Islands
el: Νήσοι Φώκλαντ

en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόες

en: Fiji
el: Φίτζι

en: Finland
el: Φινλανδία

en: France
el: Γαλλία

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Germany
el: Γερμανία

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guernsey
el: Γκέρνσεϊ

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el: Γουινέα-Μπισάου

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Heard Island and McDonald Islands
el: Νήσοι Χερντ και Μακντόναλντ

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hong Kong
el: Χονγκ Κονγκ

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Iran
el: Ιράν

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Isle of Man
el: Νήσος του Μαν

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Italy
el: Ιταλία

en: Ivory Coast
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Jersey
el: Τζέρσεϊ

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιζία

en: Laos
el: Λάος

en: Latvia
el: Λετονία

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Libya
el: Λιβύη

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Macao
el: Μακάο

en: North Macedonia
el: Βόρεια Μακεδονία

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Micronesia
el: Μικρονησία

en: Moldova
el: Μολδαβία

en: Monaco
el: Μονακό

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

en: Montserrat
el: Μοντσεράτ

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Nauru
el: Ναουρού

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Niue
el: Νιούε

en: Norfolk Island
el: Νησί Νόρφολκ

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: North Korea
el: Βόρεια Κορέα

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Oman
el: Ομάν

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Palestinian Territory
el: Παλαιστινιακά Εδάφη

en: Panama
el: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Pitcairn
el: Πίτκερν

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Reunion
el: Ρεϋνιόν

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Russia
el: Ρωσία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: Saint Barth&eacute;lemy
el: Άγιος Βαρθολομαίος

en: Saint Helena
el: Αγία Ελένη

en: Saint Kitts and Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

en: Saint Martin (French part)
el: Άγιος Μαρτίνος (Γαλλικό τμήμα)

en: Saint Martin (Dutch part)
el: Άγιος Μαρτίνος (Ολλανδικό τμήμα)

en: Saint Pierre and Miquelon
el: Σαιν Πιερ και Μικελόν

en: Saint Vincent and the Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
el: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Serbia
el: Σερβία

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Solomon Islands
el: Νήσοι Σολομώντα

en: Somalia
el: Σομαλία

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Georgia/Sandwich Islands
el: Νότια Γεωργία/Νήσοι Σάντουιτς

en: South Korea
el: Νότια Κορέα

en: South Sudan
el: Νότιο Σουδάν

en: Spain
el: Ισπανία

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Svalbard and Jan Mayen
el: Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Syria
el: Συρία

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tanzania
el: Τανζανία

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: Timor-Leste
el: Τιμόρ-Λέστε

en: Togo
el: Τόγκο

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Tonga
el: Τόνγκα

en: Trinidad and Tobago
el: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Turks and Caicos Islands
el: Νήσοι Τερκς και Κάικος

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom (UK)
el: Ηνωμένο Βασίλειο (ΗΒ)

en: United States (US)
el: Ηνωμένες Πολιτείες (ΗΠΑ)

en: United States (US) Minor Outlying Islands
el: Απομακρυσμένες Νησίδες των Ηνωμένων Πολιτειών (ΗΠΑ)

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Vatican
el: Βατικανό

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Vietnam
el: Βιετνάμ

en: Virgin Islands (British)
el: Παρθένοι Νήσοι (Βρετανικές)

en: Virgin Islands (US)
el: Παρθένοι Νήσοι (ΗΠΑ)

en: Wallis and Futuna
el: Ουαλίς και Φουτουνά

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: Samoa
el: Σαμόα

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: Bengo
el: Μπένγκο

en: Benguela
el: Μπενγκουέλα

en: Bié
el: Μπιέ

en: Cabinda
el: Καμπίντα

en: Cunene
el: Κουνένε

en: Huambo
el: Χουάμπο

en: Huíla
el: Χουίλα

en: Kuando Kubango
el: Κουάντο Κουμπάνγκο

en: Kwanza-Norte
el: Κουάνζα-Νόρτε

en: Kwanza-Sul
el: Κουάνζα-Σουλ

en: Luanda
el: Λουάντα

en: Lunda-Norte
el: Λούντα-Νόρτε

en: Lunda-Sul
el: Λούντα-Σουλ

en: Malanje
el: Μαλάνζε

en: Moxico
el: Μοσίκο

en: Namibe
el: Ναμίμπε

en: Uíge
el: Ουίγκε

en: Zaire
el: Ζαΐρ

en: Ciudad Autónoma de Buenos Aires
el: Αυτόνομη Πόλη του Μπουένος Άιρες

en: Buenos Aires
el: Μπουένος Άιρες

en: Catamarca
el: Καταμάρκα

en: Chaco
el: Τσάκο

en: Chubut
el: Τσουμπούτ

en: Córdoba
el: Κόρδοβα

en: Corrientes
el: Κορριέντες

en: Entre Ríos
el: Έντρε Ρίος

en: Formosa
el: Φορμόσα

en: Jujuy
el: Χουχούι

en: La Pampa
el: Λα Πάμπα

en: La Rioja
el: Λα Ριόχα

en: Mendoza
el: Μεντόσα

en: Misiones
el: Μισιόνες

en: Neuquén
el: Νεουκέν

en: Río Negro
el: Ρίο Νέγκρο

en: Salta
el: Σάλτα

en: San Juan
el: Σαν Χουάν

en: San Luis
el: Σαν Λουίς

en: Santa Cruz
el: Σάντα Κρουζ

en: Santa Fe
el: Σάντα Φε

en: Santiago del Estero
el: Σαντιάγο ντελ Εστέρο

en: Tierra del Fuego
el: Γη του Πυρός

en: Tucumán
el: Τουκουμάν

en: Australian Capital Territory
el: Επικράτεια Αυστραλιανής Πρωτεύουσας

en: New South Wales
el: Νέα Νότια Ουαλία

en: Northern Territory
el: Βόρεια Επικράτεια

en: Queensland
el: Κουίνσλαντ

en: South Australia
el: Νότια Αυστραλία

en: Tasmania
el: Τασμανία

en: Victoria
el: Βικτώρια

en: Western Australia
el: Δυτική Αυστραλία

en: Bagerhat
el: Μπαγκερχάτ

en: Bandarban
el: Μπανταρμπάν

en: Barguna
el: Μπαργκούνα

en: Barishal
el: Μπαρισάλ

en: Bhola
el: Μπόλα

en: Bogura
el: Μπογκούρα

en: Brahmanbaria
el: Μπραχμανμπαρία

en: Chandpur
el: Τσαντπούρ

en: Chattogram
el: Τσατογκράμ

en: Chuadanga
el: Τσουαντάνγκα

en: Cox's Bazar
el: Κοξ Μπαζάρ

en: Cumilla
el: Κουμίλα

en: Dhaka
el: Ντάκα

en: Dinajpur
el: Ντιναζπούρ

en: Faridpur
el: Φαριντπούρ

en: Feni
el: Φένι

en: Gaibandha
el: Γκαϊμπάντα

en: Gazipur
el: Γκαζιπούρ

en: Gopalganj
el: Γκοπαλγκάντζ

en: Habiganj
el: Χαμπιγκάντζ

en: Jamalpur
el: Τζαμαλπούρ

en: Jashore
el: Τζασόρε

en: Jhalokati
el: Τζαλοκάτι

en: Jhenaidah
el: Τζεναϊντά

en: Joypurhat
el: Τζοϊπουρχάτ

en: Khagrachhari
el: Καγκρατσάρι

en: Khulna
el: Κουλνά

en: Kishoreganj
el: Κισορεγκάντζ

en: Kurigram
el: Κουριγκράμ

en: Kushtia
el: Κουστία

en: Lakshmipur
el: Λακσμιπούρ

en: Lalmonirhat
el: Λαλμονιρχάτ

en: Madaripur
el: Μανταριπούρ

en: Magura
el: Μαγκούρα

en: Manikganj
el: Μανικγκάντζ

en: Meherpur
el: Μεχερπούρ

en: Moulvibazar
el: Μουλβιμπαζάρ

en: Munshiganj
el: Μουνσιγκάντζ

en: Mymensingh
el: Μιμενσίνγκ

en: Naogaon
el: Ναογκάον

en: Narail
el: Ναραΐλ

en: Narayanganj
el: Ναραγιανγκάντζ

en: Narsingdi
el: Ναρσίνγκντι

en: Natore
el: Νατόρε

en: Blagoevgrad
el: Μπλαγκόεβγκραντ

en: Burgas
el: Μπουργκάς

en: Dobrich
el: Ντόμπριτς

en: Gabrovo
el: Γκάμπροβο

en: Haskovo
el: Χάσκοβο

en: Kardzhali
el: Καρτζαλί

en: Kyustendil
el: Κιουστεντίλ

en: Lovech
el: Λόβετς

en: Montana
el: Μοντάνα

en: Pazardzhik
el: Παζαρτζίκ

en: Pernik
el: Πέρνικ

en: Pleven
el: Πλέβεν

en: Plovdiv
el: Πλόβντιβ

en: Razgrad
el: Ραζγκράντ

en: Ruse
el: Ρούσε

en: Shumen
el: Σούμεν

en: Silistra
el: Σιλίστρα

en: Sliven
el: Σλίβεν

en: Smolyan
el: Σμόλιαν

en: Sofia
el: Σόφια

en: Sofia-Grad
el: Σόφια-πόλη

en: Stara Zagora
el: Στάρα Ζαγόρα

en: Targovishte
el: Ταργκόβιστε

en: Varna
el: Βάρνα

en: Veliko Tarnovo
el: Βελίκο Τάρνοβο

en: Vidin
el: Βίντιν

en: Vratsa
el: Βράτσα

en: Yambol
el: Γιάμπολ

en: Alibori
el: Αλιμπορί

en: Atakora
el: Ατακόρα

en: Atlantique
el: Ατλαντίκ

en: Borgou
el: Μποργκού

en: Collines
el: Κολίνες

en: Kouffo
el: Κουφό

en: Donga
el: Ντόνγκα

en: Littoral
el: Λιτοράλ

en: Mono
el: Μόνο

en: Ouémé
el: Ουεμέ

en: Plateau
el: Πλατό

en: Zou
el: Ζου

en: Chuquisaca
el: Τσουκισάκα

en: Beni
el: Μπένι

en: Cochabamba
el: Κοτσαμπάμπα

en: La Paz
el: Λα Παζ

en: Oruro
el: Ορούρο

en: Pando
el: Πάντο

en: Potosí
el: Ποτοσί

en: Tarija
el: Ταρίχα

en: Acre
el: Άκρε

en: Alagoas
el: Αλαγκόας

en: Amapá
el: Αμαπά

en: Amazonas
el: Αμαζόνας

en: Bahia
el: Μπαΐα

en: Ceará
el: Σεαρά

en: Distrito Federal
el: Ομοσπονδιακή Περιφέρεια

en: Espírito Santo
el: Εσπίριτο Σάντο

en: Goiás
el: Γκοϊάς

en: Maranhão
el: Μαρανιάο

en: Mato Grosso
el: Μάτο Γκρόσο

en: Mato Grosso do Sul
el: Μάτο Γκρόσο ντο Σουλ

en: Minas Gerais
el: Μίνας Ζεράις

en: Pará
el: Παρά

en: Paraíba
el: Παραΐμπα

en: Paraná
el: Παρανά

en: Pernambuco
el: Περναμπούκο

en: Piauí
el: Πιαουί

en: Rio de Janeiro
el: Ρίο ντε Τζανέιρο

en: Rio Grande do Norte
el: Ρίο Γκράντε ντο Νόρτε

en: Rio Grande do Sul
el: Ρίο Γκράντε ντο Σουλ

en: Rondônia
el: Ροντόνια

en: Roraima
el: Ροράιμα

en: Santa Catarina
el: Σάντα Καταρίνα

en: São Paulo
el: Σάο Πάολο

en: Sergipe
el: Σερζίπε

en: Tocantins
el: Τοκαντίνς

en: Alberta
el: Αλμπέρτα

en: British Columbia
el: Βρετανική Κολομβία

en: Manitoba
el: Μανιτόμπα

en: New Brunswick
el: Νιου Μπράνσγουικ

en: Newfoundland and Labrador
el: Νιούφαουντλαντ και Λαμπραντόρ

en: Northwest Territories
el: Βορειοδυτικά Εδάφη

en: Nova Scotia
el: Νέα Σκωτία

en: Nunavut
el: Νούναβουτ

en: Ontario
el: Οντάριο

en: Prince Edward Island
el: Νήσος του Πρίγκιπα Εδουάρδου

en: Quebec
el: Κεμπέκ

en: Saskatchewan
el: Σασκάτσουαν

en: Yukon Territory
el: Επικράτεια Γιούκον

en: Aargau
el: Ααργκάου

en: Appenzell Ausserrhoden
el: Άπεντσελ Άουσερροντεν

en: Appenzell Innerrhoden
el: Άπεντσελ Ίνερροντεν

en: Basel-Landschaft
el: Βασιλεία-Επαρχία

en: Basel-Stadt
el: Βασιλεία-Πόλη

en: Bern
el: Βέρνη

en: Fribourg
el: Φριμπούρ

en: Geneva
el: Γενεύη

en: Glarus
el: Γκλάρους

en: Graubünden
el: Γκραουμπύντεν

en: Jura
el: Γιούρα

en: Luzern
el: Λουκέρνη

en: Neuchâtel
el: Νεσατέλ

en: Nidwalden
el: Νίντβαλντεν

en: Obwalden
el: Όμπβαλντεν

en: Schaffhausen
el: Σαφχάουζεν

en: Schwyz
el: Σβυτς

en: Solothurn
el: Ζολοτούρν

en: St. Gallen
el: Σεν Γκάλεν

en: Thurgau
el: Τουργκάου

en: Ticino
el: Τιτσίνο

en: Uri
el: Ούρι

en: Valais
el: Βαλέ

en: Vaud
el: Βο

en: Zug
el: Τσουγκ

en: Zürich
el: Ζυρίχη

en: Yunnan / 云南
el: Γιουνάν / 云南

en: Beijing / 北京
el: Πεκίνο / 北京

en: Tianjin / 天津
el: Τιαντζίν / 天津

en: Hebei / 河北
el: Χεμπέι / 河北

en: Shanxi / 山西
el: Σανσί / 山西

en: Inner Mongolia / 內蒙古
el: Εσωτερική Μογγολία / 內蒙古

en: Liaoning / 辽宁
el: Λιαονίνγκ / 辽宁

en: Jilin / 吉林
el: Τζιλίν / 吉林

en: Heilongjiang / 黑龙江
el: Χεϊλονγκτζιάνγκ / 黑龙江

en: Shanghai / 上海
el: Σανγκάη / 上海

en: Jiangsu / 江苏
el: Τζιανγκσού / 江苏

en: Zhejiang / 浙江
el: Τζετζιάνγκ / 浙江

en: Anhui / 安徽
el: Ανχούι / 安徽

en: Fujian / 福建
el: Φουτζιάν / 福建

en: Jiangxi / 江西
el: Τζιανγκσί / 江西

en: Shandong / 山东
el: Σαντόνγκ / 山东

en: Henan / 河南
el: Χενάν / 河南

en: Hubei / 湖北
el: Χουμπέι / 湖北

en: Hunan / 湖南
el: Χουνάν / 湖南

en: Guangdong / 广东
el: Γκουανγκντόνγκ / 广东

en: Guangxi Zhuang / 广西壮族
el: Γκουανγκσί Τζουάνγκ / 广西壮族

en: Hainan / 海南
el: Χαϊνάν / 海南

en: Chongqing / 重庆
el: Τσονγκτσίνγκ / 重庆

en: Sichuan / 四川
el: Σετσουάν / 四川

en: Guizhou / 贵州
el: Γκουιτζόου / 贵州

en: Shaanxi / 陕西
el: Σαανσί / 陕西

en: Gansu / 甘肃
el: Γκανσού / 甘肃

en: Qinghai / 青海
el: Τσινγκχάι / 青海

en: Ningxia Hui / 宁夏
el: Νινγκσιά Χουί / 宁夏

en: Macao / 澳门
el: Μακάο / 澳门

en: Tibet / 西藏
el: Θιβέτ / 西藏

en: Xinjiang / 新疆
el: Σιντζιάνγκ / 新疆

en: Distrito Nacional
el: Εθνική Περιφέρεια

en: Azua
el: Αζούα

en: Baoruco
el: Μπαορούκο

en: Barahona
el: Μπαραχόνα

en: Dajabón
el: Νταχαμπόν

en: Duarte
el: Ντουάρτε

en: Elías Piña
el: Ελίας Πίνια

en: El Seibo
el: Ελ Σέιμπο

en: Espaillat
el: Εσπαγιάτ

en: Independencia
el: Ιντεπεντένσια

en: La Altagracia
el: Λα Αλταγκράσια

en: La Romana
el: Λα Ρομάνα

en: La Vega
el: Λα Βέγκα

en: María Trinidad Sánchez
el: Μαρία Τρινιδάδ Σάντσεζ

en: Monte Cristi
el: Μόντε Κρίστι

en: Pedernales
el: Πεδερνάλες

en: Peravia
el: Περάβια

en: Puerto Plata
el: Πουέρτο Πλάτα

en: Hermanas Mirabal
el: Ερμάνας Μιραμπάλ

en: Samaná
el: Σαμανά

en: San Cristóbal
el: Σαν Κριστόμπαλ

en: San Pedro de Macorís
el: Σαν Πέδρο ντε Μακορίς

en: Sánchez Ramírez
el: Σάντσεζ Ραμίρεζ

en: Santiago
el: Σαντιάγκο

en: Santiago Rodríguez
el: Σαντιάγκο Ροντρίγκεζ

en: Valverde
el: Βαλβέρδε

en: Monseñor Nouel
el: Μονσενιόρ Νουέλ

en: Monte Plata
el: Μόντε Πλάτα

en: Hato Mayor
el: Χάτο Μαγιόρ

en: San José de Ocoa
el: Σαν Χοσέ ντε Οκόα

en: Santo Domingo
el: Σάντο Ντομίνγκο

en: Adrar
el: Αντράρ

en: Chlef
el: Σλεφ

en: Laghouat
el: Λαγουάτ

en: Oum El Bouaghi
el: Oum el bouaghi

en: Tizi Ouzou
el: Tizi ouzou

en: Algiers
el: Αλγέρι

en: Sidi Bel Abbès
el: Sidi bel abbès

en: Constantine
el: Κωνσταντίνη

en: M’Sila
el: M'sila

en: Oran
el: Οράν

en: El Bayadh
el: El bayadh

en: Bordj Bou Arréridj
el: Bordj bou arréridj

en: El Tarf
el: El tarf

en: El Oued
el: El oued

en: Souk Ahras
el: Souk ahras

en: Aïn Defla
el: Aïn defla

en: Aïn Témouchent
el: Aïn témouchent

en: Alexandria
el: Αλεξάνδρεια

en: Aswan
el: Ασουάν

en: Asyut
el: Ασιούτ

en: Red Sea
el: Ερυθρά θάλασσα

en: Beni Suef
el: Beni suef

en: Cairo
el: Κάιρο

en: Giza
el: Γκίζα

en: South Sinai
el: Νότιο Σινά

en: Kafr el-Sheikh
el: Kafr el-sheikh

en: Luxor
el: Λούξορ

en: Port Said
el: Πορτ Σάιντ

en: Al Sharqia
el: Al sharqia

en: North Sinai
el: Βόρειο Σινά

en: Suez
el: Σουέζ

en: New Valley
el: Νέα κοιλάδα

en: A Coruña
el: Λα Κορούνια

en: Alicante
el: Αλικάντε

en: Almería
el: Αλμερία

en: Asturias
el: Αστούριας

en: Baleares
el: Βαλεαρίδες

en: Barcelona
el: Βαρκελώνη

en: Cantabria
el: Καντάμπρια

en: Ceuta
el: Θέουτα

en: Ciudad Real
el: Ciudad real

en: Granada
el: Γρανάδα

en: Las Palmas
el: Las palmas

en: Madrid
el: Μαδρίτη

en: Málaga
el: Μάλαγα

en: Melilla
el: Μελίλια

en: Murcia
el: Μούρθια

en: Navarra
el: Ναβάρα

en: Sevilla
el: Σεβίλλη

en: Toledo
el: Τολέδο

en: Valencia
el: Βαλένθια

en: Biscay
el: Βισκαΐα

en: Zaragoza
el: Σαραγόσα

en: Brong-Ahafo
el: Brong-ahafo

en: Bono East
el: Bono east

en: Central
el: Κεντρική

en: Eastern
el: Ανατολική

en: Greater Accra
el: Μείζονα Άκρα

en: North East
el: Βορειοανατολική

en: Northern
el: Βόρεια

en: Upper East
el: Άνω ανατολική

en: Upper West
el: Άνω δυτική

en: Western
el: Δυτική

en: Western North
el: Βόρεια δυτική

en: Attica
el: Αττική

en: East Macedonia and Thrace
el: Ανατολική Μακεδονία και Θράκη

en: Central Macedonia
el: Κεντρική Μακεδονία

en: West Macedonia
el: Δυτική Μακεδονία

en: Epirus
el: Ήπειρος

en: Thessaly
el: Θεσσαλία

en: Ionian Islands
el: Ιόνια νησιά

en: West Greece
el: Δυτική Ελλάδα

en: Central Greece
el: Στερεά Ελλάδα

en: Peloponnese
el: Πελοπόννησος

en: North Aegean
el: Βόρειο Αιγαίο

en: South Aegean
el: Νότιο Αιγαίο

en: Crete
el: Κρήτη

en: Hong Kong Island
el: Νήσος Χονγκ Κονγκ

en: Kowloon
el: Κοουλούν

en: New Territories
el: Νέα εδάφη

en: Bács-Kiskun
el: Bács-kiskun

en: Borsod-Abaúj-Zemplén
el: Borsod-abaúj-zemplén

en: Budapest
el: Βουδαπέστη

en: Csongrád-Csanád
el: Csongrád-csanád

en: Győr-Moson-Sopron
el: Győr-moson-sopron

en: Hajdú-Bihar
el: Hajdú-bihar

en: Jász-Nagykun-Szolnok
el: Jász-nagykun-szolnok

en: Komárom-Esztergom
el: Komárom-esztergom

en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
el: Szabolcs-szatmár-bereg

en: Daerah Istimewa Aceh
el: Daerah istimewa aceh

en: Sumatera Utara
el: Sumatera utara

en: Sumatera Barat
el: Sumatera barat

en: Kepulauan Riau
el: Kepulauan riau

en: Sumatera Selatan
el: Sumatera selatan

en: Bangka Belitung
el: Bangka belitung

en: DKI Jakarta
el: DKI jakarta

en: Jawa Barat
el: Jawa barat

en: Jawa Tengah
el: Jawa tengah

en: Jawa Timur
el: Jawa timur

en: Daerah Istimewa Yogyakarta
el: Daerah istimewa yogyakarta

en: Bali
el: Μπαλί

en: Nusa Tenggara Barat
el: Nusa tenggara barat

en: Nusa Tenggara Timur
el: Nusa tenggara timur

en: Kalimantan Barat
el: Kalimantan barat

en: Kalimantan Tengah
el: Kalimantan tengah

en: Kalimantan Timur
el: Kalimantan timur

en: Kalimantan Selatan
el: Kalimantan selatan

en: Kalimantan Utara
el: Kalimantan utara

en: Sulawesi Utara
el: Sulawesi utara

en: Sulawesi Tengah
el: Sulawesi tengah

en: Sulawesi Tenggara
el: Sulawesi tenggara

en: Sulawesi Barat
el: Sulawesi barat

en: Sulawesi Selatan
el: Sulawesi selatan

en: Maluku Utara
el: Maluku utara

en: Papua Barat
el: Papua barat

en: Dublin
el: Δουβλίνο

en: Andhra Pradesh
el: Άντρα Πραντές

en: Arunachal Pradesh
el: Αρουνάτσαλ Πραντές

en: Assam
el: Ασάμ

en: Bihar
el: Μπιχάρ

en: Chhattisgarh
el: Τσατισγκάρ

en: Goa
el: Γκόα

en: Gujarat
el: Γκουτζαράτ

en: Haryana
el: Χαριάνα

en: Himachal Pradesh
el: Χιμάτσαλ Πραντές

en: Jammu and Kashmir
el: Τζαμού και Κασμίρ

en: Jharkhand
el: Τζαρκάντ

en: Karnataka
el: Καρνάτακα

en: Kerala
el: Κεράλα

en: Ladakh
el: Λαντάκ

en: Madhya Pradesh
el: Μάντια Πραντές

en: Maharashtra
el: Μαχαράστρα

en: Manipur
el: Μανιπούρ

en: Meghalaya
el: Μεγκαλάγια

en: Mizoram
el: Μιζοράμ

en: Nagaland
el: Ναγκαλάντ

en: Odisha
el: Οντίσα

en: Punjab
el: Παντζάμπ

en: Rajasthan
el: Ρατζαστάν

en: Sikkim
el: Σικίμ

en: Tamil Nadu
el: Ταμίλ Νάντου

en: Telangana
el: Τελανγκάνα

en: Tripura
el: Τριπούρα

en: Uttarakhand
el: Ουταραχάντ

en: Uttar Pradesh
el: Ούταρ Πραντές

en: West Bengal
el: Δυτική Βεγγάλη

en: Andaman and Nicobar Islands
el: Νησιά Ανταμάν και Νικομπάρ

en: Chandigarh
el: Τσαντιγκάρ

en: Dadra and Nagar Haveli
el: Νταντρά και Ναγκάρ Χαβέλι

en: Daman and Diu
el: Νταμάν και Ντίου

en: Delhi
el: Δελχί

en: Lakshadeep
el: Λακσαντίπ

en: Pondicherry (Puducherry)
el: Ποντιτσέρι (Πουντουτσέρι)

en: Khuzestan  (خوزستان)
el: Χουζεστάν (خوزستان)

en: Tehran  (تهران)
el: Τεχεράνη (تهران)

en: Ilaam (ایلام)
el: Ιλάμ (ایلام)

en: Bushehr (بوشهر)
el: Μπουσέρ (بوشهر)

en: Ardabil (اردبیل)
el: Αρνταμπίλ (اردبیل)

en: Isfahan (اصفهان)
el: Ισφαχάν (اصفهان)

en: Yazd (یزد)
el: Γιαζντ (یزد)

en: Kermanshah (کرمانشاه)
el: Κερμανσάχ (کرمانشاه)

en: Kerman (کرمان)
el: Κερμάν (کرمان)

en: Hamadan (همدان)
el: Χαμαντάν (همدان)

en: Ghazvin (قزوین)
el: Καζβίν (قزوین)

en: Zanjan (زنجان)
el: Ζαντζάν (زنجان)

en: Luristan (لرستان)
el: Λουριστάν (لرستان)

en: Alborz (البرز)
el: Αλμπόρζ (البرز)

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
el: Ανατολικό Αζερμπαϊτζάν (آذربایجان شرقی)

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
el: Δυτικό Αζερμπαϊτζάν (آذربایجان غربی)

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
el: Τσαχαρμαχάλ και Μπαχτιάρι (چهارمحال و بختیاری)

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
el: Νότιο Χορασάν (خراسان جنوبی)

en: Razavi Khorasan (خراسان رضوی)
el: Ραζάβι Χορασάν (خراسان رضوی)

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
el: Βόρειο Χορασάν (خراسان شمالی)

en: Semnan (سمنان)
el: Σεμνάν (سمنان)

en: Fars (فارس)
el: Φαρς (فارس)

en: Qom (قم)
el: Κομ (قم)

en: Kurdistan / کردستان)
el: Κουρδιστάν (کردستان)

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
el: Κοχγκιλούγιε και Μπογιεραχμάντ (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Golestan (گلستان)
el: Γκολεστάν (گلستان)

en: Gilan (گیلان)
el: Γκιλάν (گیلان)

en: Mazandaran (مازندران)
el: Μαζανταράν (مازندران)

en: Markazi (مرکزی)
el: Μαρκαζί (مرکزی)

en: Hormozgan (هرمزگان)
el: Χορμοζγκάν (هرمزگان)

en: Sistan and Baluchestan (سیستان و بلوچستان)
el: Σιστάν και Μπαλουτσιστάν (سیستان و بلوچستان)

en: Agrigento
el: Αγκριτζέντο

en: Alessandria
el: Αλεσάντρια

en: Ancona
el: Ανκόνα

en: Aosta
el: Αόστα

en: Arezzo
el: Αρέτσο

en: Ascoli Piceno
el: Άσκολι Πιτσένο

en: Asti
el: Άστι

en: Avellino
el: Αβελίνο

en: Bari
el: Μπάρι

en: Barletta-Andria-Trani
el: Μπαρλέτα-Άντρια-Τράνι

en: Belluno
el: Μπελούνο

en: Benevento
el: Μπενεβέντο

en: Bergamo
el: Μπέργκαμο

en: Biella
el: Μπιέλα

en: Bologna
el: Μπολόνια

en: Bolzano
el: Μπολτσάνο

en: Brescia
el: Μπρέσια

en: Brindisi
el: Μπρίντιζι

en: Cagliari
el: Κάλιαρι

en: Caltanissetta
el: Καλτανισέτα

en: Campobasso
el: Καμπομπάσο

en: Caserta
el: Καζέρτα

en: Catania
el: Κατάνια

en: Catanzaro
el: Κατάντζαρο

en: Chieti
el: Κιέτι

en: Como
el: Κόμο

en: Cosenza
el: Κοζέντσα

en: Cremona
el: Κρεμόνα

en: Crotone
el: Κρότονε

en: Cuneo
el: Κούνεο

en: Enna
el: Έννα

en: Fermo
el: Φέρμο

en: Ferrara
el: Φεράρα

en: Firenze
el: Φλωρεντία

en: Foggia
el: Φότζια

en: Forlì-Cesena
el: Φορλί-Τσεζένα

en: Frosinone
el: Φροζινόνε

en: Genova
el: Γένοβα

en: Gorizia
el: Γκορίτσια

en: Grosseto
el: Γκροσέτο

en: Imperia
el: Ιμπέρια

en: Isernia
el: Ιζέρνια

en: La Spezia
el: Λα Σπέτσια

en: L'Aquila
el: Λ'Άκουιλα

en: Latina
el: Λατίνα

en: Lecce
el: Λέτσε

en: Lecco
el: Λέκο

en: Livorno
el: Λιβόρνο

en: Lodi
el: Λόντι

en: Lucca
el: Λούκα

en: Macerata
el: Ματσεράτα

en: Mantova
el: Μάντοβα

en: Massa-Carrara
el: Μάσα-Καράρα

en: Matera
el: Ματέρα

en: Messina
el: Μεσίνα

en: Milano
el: Μιλάνο

en: Modena
el: Μόντενα

en: Monza e della Brianza
el: Μόντσα ε ντέλα Μπριάντσα

en: Napoli
el: Νάπολη

en: Novara
el: Νοβάρα

en: Nuoro
el: Νουόρο

en: Oristano
el: Οριστάνο

en: Padova
el: Πάντοβα

en: Palermo
el: Παλέρμο

en: Parma
el: Πάρμα

en: Pavia
el: Παβία

en: Perugia
el: Περούτζια

en: Pesaro e Urbino
el: Πέζαρο ε Ουρμπίνο

en: Pescara
el: Πεσκάρα

en: Piacenza
el: Πιατσέντσα

en: Pisa
el: Πίζα

en: Pistoia
el: Πιστόια

en: Pordenone
el: Πορντενόνε

en: Potenza
el: Ποτέντσα

en: Prato
el: Πράτο

en: Ragusa
el: Ραγκούσα

en: Ravenna
el: Ραβέννα

en: Reggio Calabria
el: Ρέτζιο Καλάμπρια

en: Reggio Emilia
el: Ρέτζιο Εμίλια

en: Rieti
el: Ριέτι

en: Rimini
el: Ρίμινι

en: Roma
el: Ρώμη

en: Rovigo
el: Ροβίγκο

en: Salerno
el: Σαλέρνο

en: Sassari
el: Σάσαρι

en: Savona
el: Σαβόνα

en: Siena
el: Σιένα

en: Siracusa
el: Συρακούσες

en: Sondrio
el: Σόντριο

en: Sud Sardegna
el: Νότια Σαρδηνία

en: Taranto
el: Τάραντο

en: Teramo
el: Τέραμο

en: Terni
el: Τέρνι

en: Torino
el: Τορίνο

en: Trapani
el: Τράπανι

en: Trento
el: Τρέντο

en: Treviso
el: Τρεβίζο

en: Trieste
el: Τεργέστη

en: Udine
el: Ούντινε

en: Varese
el: Βαρέζε

en: Venezia
el: Βενετία

en: Verbano-Cusio-Ossola
el: Βερμπάνο-κούζιο-οσσόλα

en: Vercelli
el: Βερτσέλι

en: Verona
el: Βερόνα

en: Vibo Valentia
el: Βίμπο βαλέντια

en: Vicenza
el: Βιτσέντζα

en: Viterbo
el: Βιτέρμπο

en: Kingston
el: Κίνγκστον

en: Saint Andrew
el: Σεντ άντριου

en: Saint Thomas
el: Σεντ τόμας

en: Portland
el: Πόρτλαντ

en: Saint Mary
el: Σεντ μέρι

en: Saint Ann
el: Σεντ αν

en: Trelawny
el: Τρελόνι

en: Saint James
el: Σεντ τζέιμς

en: Hanover
el: Χάνοβερ

en: Westmoreland
el: Γουεστμόρλαντ

en: Saint Elizabeth
el: Σεντ ελίζαμπεθ

en: Manchester
el: Μάντσεστερ

en: Clarendon
el: Κλάρεντον

en: Saint Catherine
el: Σεντ κάθριν

en: Hokkaido
el: Χοκάιντο

en: Aomori
el: Αομόρι

en: Iwate
el: Ιουάτε

en: Miyagi
el: Μιγιάγκι

en: Akita
el: Ακίτα

en: Yamagata
el: Γιαμαγκάτα

en: Fukushima
el: Φουκουσίμα

en: Ibaraki
el: Ιμπαράκι

en: Tochigi
el: Τοτσίγκι

en: Gunma
el: Γκούνμα

en: Saitama
el: Σαϊτάμα

en: Chiba
el: Τσίμπα

en: Tokyo
el: Τόκιο

en: Kanagawa
el: Καναγκάουα

en: Niigata
el: Νιιγκάτα

en: Toyama
el: Τογιάμα

en: Ishikawa
el: Ισικάουα

en: Fukui
el: Φουκούι

en: Yamanashi
el: Γιαμανάσι

en: Nagano
el: Ναγκάνο

en: Gifu
el: Γκίφου

en: Shizuoka
el: Σιζουόκα

en: Aichi
el: Αΐτσι

en: Mie
el: Μίε

en: Shiga
el: Σίγκα

en: Kyoto
el: Κιότο

en: Osaka
el: Οσάκα

en: Hyogo
el: Χιόγκο

en: Nara
el: Νάρα

en: Wakayama
el: Γουακαγιάμα

en: Tottori
el: Τοτόρι

en: Shimane
el: Σιμάνε

en: Okayama
el: Οκαγιάμα

en: Hiroshima
el: Χιροσίμα

en: Yamaguchi
el: Γιαμαγκούτσι

en: Tokushima
el: Τοκουσίμα

en: Kagawa
el: Καγκάουα

en: Ehime
el: Εχίμε

en: Kochi
el: Κότσι

en: Fukuoka
el: Φουκουόκα

en: Saga
el: Σάγκα

en: Nagasaki
el: Ναγκασάκι

en: Kumamoto
el: Κουμαμότο

en: Oita
el: Όιτα

en: Miyazaki
el: Μιγιαζάκι

en: Kagoshima
el: Καγκοσίμα

en: Okinawa
el: Οκινάουα

en: Baringo
el: Μπαρίνγκο

en: Bomet
el: Μπομέτ

en: Bungoma
el: Μπουνγκόμα

en: Busia
el: Μπούσια

en: Elgeyo-Marakwet
el: Ελγκέγιο-μαρακουέτ

en: Embu
el: Έμπου

en: Garissa
el: Γκαρίσα

en: Homa Bay
el: Χόμα μπέι

en: Isiolo
el: Ισιόλο

en: Kajiado
el: Καζιάντο

en: Kakamega
el: Κακαμέγκα

en: Kericho
el: Κερίτσο

en: Kiambu
el: Κιάμπου

en: Kilifi
el: Κιλίφι

en: Kirinyaga
el: Κιρινιάγκα

en: Kisii
el: Κισίι

en: Kisumu
el: Κισούμου

en: Kitui
el: Κιτούι

en: Kwale
el: Κουάλε

en: Laikipia
el: Λαϊκίπια

en: Lamu
el: Λάμου

en: Machakos
el: Ματσάκος

en: Makueni
el: Μακουένι

en: Mandera
el: Μαντέρα

en: Marsabit
el: Μαρσαμπίτ

en: Meru
el: Μέρου

en: Migori
el: Μιγκόρι

en: Mombasa
el: Μομπάσα

en: Murang’a
el: Μουράνγκα

en: Nairobi County
el: Ναϊρόμπι

en: Nakuru
el: Νακούρου

en: Nandi
el: Νάντι

en: Narok
el: Ναρόκ

en: Nyamira
el: Νιαμίρα

en: Nyandarua
el: Νιανταρούα

en: Nyeri
el: Νιέρι

en: Samburu
el: Σαμπούρου

en: Siaya
el: Σιάγια

en: Taita-Taveta
el: Ταΐτα-ταβέτα

en: Tana River
el: Τάνα ρίβερ

en: Tharaka-Nithi
el: Θαράκα-νίθι

en: Trans Nzoia
el: Τρανς νζόια

en: Turkana
el: Τουρκάνα

en: Uasin Gishu
el: Ουασίν γκίσου

en: Vihiga
el: Βιχίγκα

en: Wajir
el: Ουαζίρ

en: West Pokot
el: Γουέστ ποκότ

en: Attapeu
el: Αταπέου

en: Bokeo
el: Μποκέο

en: Bolikhamsai
el: Μπολικαμσάι

en: Champasak
el: Τσαμπασάκ

en: Houaphanh
el: Χουαπάν

en: Khammouane
el: Καμουάν

en: Luang Namtha
el: Λουάνγκ νάμτα

en: Luang Prabang
el: Λουάνγκ πραμπάνγκ

en: Oudomxay
el: Ουντομσάι

en: Phongsaly
el: Φονγκσαλί

en: Salavan
el: Σαλαβάν

en: Savannakhet
el: Σαβαννακέτ

en: Vientiane Province
el: Επαρχία Βιεντιάν

en: Vientiane
el: Βιεντιάν

en: Sainyabuli
el: Σαϊνιαμπούλι

en: Sekong
el: Σεκόνγκ

en: Xiangkhouang
el: Σιανγκκουάνγκ

en: Xaisomboun
el: Σαϊσομπούν

en: Bomi
el: Μπόμι

en: Bong
el: Μπονγκ

en: Gbarpolu
el: Γκμπαρπολού

en: Grand Bassa
el: Γκραντ μπάσα

en: Grand Cape Mount
el: Γκραντ κέιπ μάουντ

en: Grand Gedeh
el: Γκραντ γκέντε

en: Grand Kru
el: Γκραντ κρου

en: Lofa
el: Λόφα

en: Margibi
el: Μαργκίμπι

en: Maryland
el: Μέριλαντ

en: Montserrado
el: Μοντσεράντο

en: Nimba
el: Νίμπα

en: Rivercess
el: Ρίβερσες

en: River Gee
el: Ρίβερ γκι

en: Sinoe
el: Σινόε

en: Chișinău
el: Κισινάου

en: Bălți
el: Μπελτς

en: Anenii Noi
el: Ανένιι νόι

en: Basarabeasca
el: Μπασαραμπεάσκα

en: Briceni
el: Μπριτσένι

en: Cahul
el: Καχούλ

en: Cantemir
el: Καντεμίρ

en: Călărași
el: Καλαράσι

en: Căușeni
el: Καουσένι

en: Cimișlia
el: Τσιμίσλια

en: Criuleni
el: Κριουλένι

en: Dondușeni
el: Ντοντουσένι

en: Drochia
el: Ντρόκια

en: Dubăsari
el: Ντουμπασάρι

en: Edineț
el: Εντινέτς

en: Fălești
el: Φαλέστι

en: Florești
el: Φλορέστι

en: UTA Găgăuzia
el: UTA γκαγκαούζια

en: Glodeni
el: Γκλοντένι

en: Hîncești
el: Χινσέστι

en: Ialoveni
el: Ιαλοβένι

en: Leova
el: Λεόβα

en: Nisporeni
el: Νισπορένι

en: Ocnița
el: Οκνίτσα

en: Orhei
el: Ορχέι

en: Rezina
el: Ρεζίνα

en: Rîșcani
el: Ρισκάνι

en: Sîngerei
el: Σινγκερέι

en: Soroca
el: Σορόκα

en: Strășeni
el: Στρασένι

en: Șoldănești
el: Σολντανέστι

en: Ștefan Vodă
el: Στεφάν βοντά

en: Taraclia
el: Ταρακλία

en: Telenești
el: Τελενέστι

en: Ungheni
el: Ουνγκένι

en: Ciudad de México
el: Πόλη του Μεξικού

en: Jalisco
el: Χαλίσκο

en: Nuevo León
el: Νουέβο λεόν

en: Aguascalientes
el: Αγουασκαλιέντες

en: Baja California
el: Κάτω Καλιφόρνια

en: Baja California Sur
el: Νότια Κάτω Καλιφόρνια

en: Campeche
el: Καμπέτσε

en: Chiapas
el: Τσιάπας

en: Chihuahua
el: Τσιουάουα

en: Coahuila
el: Κοαουίλα

en: Colima
el: Κολίμα

en: Durango
el: Ντουράνγκο

en: Guanajuato
el: Γκουαναχουάτο

en: Guerrero
el: Γκερέρο

en: Hidalgo
el: Ιδάλγο

en: Estado de México
el: Πολιτεία του Μεξικού

en: Michoacán
el: Μιτσοακάν

en: Morelos
el: Μορέλος

en: Nayarit
el: Ναγιαρίτ

en: Oaxaca
el: Οαχάκα

en: Puebla
el: Πουέμπλα

en: Querétaro
el: Κερέταρο

en: Quintana Roo
el: Κιντάνα Ρο

en: San Luis Potosí
el: Σαν Λουίς Ποτοσί

en: Sinaloa
el: Σιναλόα

en: Sonora
el: Σονόρα

en: Tabasco
el: Ταμπάσκο

en: Tamaulipas
el: Ταμαουλίπας

en: Tlaxcala
el: Τλαξκάλα

en: Veracruz
el: Βεραρκούς

en: Yucatán
el: Γιουκατάν

en: Zacatecas
el: Σακατέκας

en: Johor
el: Τζοχόρ

en: Kedah
el: Κεντάχ

en: Kelantan
el: Κελαντάν

en: Labuan
el: Λαμπουάν

en: Malacca (Melaka)
el: Μάλακα (Μελάκα)

en: Negeri Sembilan
el: Νεγκέρι Σεμπιλάν

en: Pahang
el: Παχάνγκ

en: Penang (Pulau Pinang)
el: Πενάνγκ (Πουλάου Πινάνγκ)

en: Perak
el: Περάκ

en: Perlis
el: Πέρλις

en: Sabah
el: Σαμπάχ

en: Sarawak
el: Σαραβάκ

en: Selangor
el: Σελανγκόρ

en: Terengganu
el: Τερενγκάνου

en: Putrajaya
el: Πουτραγιάγια

en: Kuala Lumpur
el: Κουάλα Λουμπούρ

en: Cabo Delgado
el: Κάμπο Ντελγκάδο

en: Gaza
el: Γκάζα

en: Inhambane
el: Ινχαμπάνε

en: Manica
el: Μανίκα

en: Maputo Province
el: Επαρχία Μαπούτο

en: Maputo
el: Μαπούτο

en: Nampula
el: Ναμπούλα

en: Niassa
el: Νιάσα

en: Sofala
el: Σοφάλα

en: Tete
el: Τέτε

en: Zambézia
el: Ζαμπέζια

en: Erongo
el: Ερόνγκο

en: Hardap
el: Χαρντάπ

en: Karas
el: Καράς

en: Kavango East
el: Καβάνγκο Ιστ

en: Kavango West
el: Καβάνγκο Γουέστ

en: Khomas
el: Χόμας

en: Kunene
el: Κουνένε

en: Ohangwena
el: Οχανγκουένα

en: Omaheke
el: Ομαχέκε

en: Omusati
el: Ομουσάτι

en: Oshana
el: Οσάνα

en: Oshikoto
el: Οσικότο

en: Otjozondjupa
el: Οτζοζοντζούπα

en: Zambezi
el: Ζαμβέζη

en: Abia
el: Άμπια

en: Abuja
el: Αμπούτζα

en: Adamawa
el: Ανταμάουα

en: Akwa Ibom
el: Άκουα Ιμπόμ

en: Anambra
el: Αναμπρα

en: Bauchi
el: Μπαούτσι

en: Bayelsa
el: Μπαγιέλσα

en: Benue
el: Μπενουέ

en: Borno
el: Μπόρνο

en: Cross River
el: Κρος Ρίβερ

en: Delta
el: Δέλτα

en: Ebonyi
el: Εμπόνι

en: Edo
el: Έντο

en: Ekiti
el: Εκίτι

en: Enugu
el: Ενούγκου

en: Gombe
el: Γκόμπε

en: Imo
el: Ίμο

en: Jigawa
el: Τζιγκάουα

en: Kaduna
el: Καντούνα

en: Kano
el: Κάνο

en: Katsina
el: Κατσίνα

en: Kebbi
el: Κέμπι

en: Kogi
el: Κόγκι

en: Kwara
el: Κουάρα

en: Lagos
el: Λάγκος

en: Nasarawa
el: Νασαράουα

en: Ogun
el: Ογκούν

en: Ondo
el: Όντο

en: Osun
el: Οσούν

en: Oyo
el: Όγιο

en: Rivers
el: Ρίβερς

en: Sokoto
el: Σοκότο

en: Taraba
el: Ταράμπα

en: Yobe
el: Γιόμπε

en: Zamfara
el: Ζαμφάρα

en: Bagmati
el: Μπαγκμάτι

en: Bheri
el: Μπέρι

en: Dhaulagiri
el: Νταουλαγκίρι

en: Gandaki
el: Γκαντάκι

en: Janakpur
el: Τζανακπούρ

en: Karnali
el: Καρνάλι

en: Koshi
el: Κόσι

en: Lumbini
el: Λουμπίνι

en: Mahakali
el: Μαχακάλι

en: Mechi
el: Μέτσι

en: Narayani
el: Ναραγιάνι

en: Rapti
el: Ράπτι

en: Sagarmatha
el: Σαγκαρμάτα

en: Seti
el: Σέτι

en: Northland
el: Νόρθλαντ

en: Auckland
el: Όκλαντ

en: Waikato
el: Γουαϊκάτο

en: Bay of Plenty
el: Μπέι οφ Πλέντι

en: Taranaki
el: Ταρανάκι

en: Gisborne
el: Γκίσμπορν

en: Hawke’s Bay
el: Χοκς Μπέι

en: Manawatu-Wanganui
el: Μαναουάτου-Γουανγκανούι

en: Wellington
el: Γουέλινγκτον

en: Nelson
el: Νέλσον

en: Marlborough
el: Μάρλμπορο

en: Tasman
el: Τάσμαν

en: West Coast
el: Γουέστ Κόουστ

en: Canterbury
el: Καντέρμπερι

en: Otago
el: Οτάγκο

en: Southland
el: Σάουθλαντ

en: El Callao
el: Ελ Καγιάο

en: Municipalidad Metropolitana de Lima
el: Μητροπολιτικός Δήμος της Λίμα

en: Ancash
el: Άνκας

en: Apurímac
el: Απουρίμακ

en: Arequipa
el: Αρεκίπα

en: Ayacucho
el: Αγιακούτσο

en: Cajamarca
el: Καχαμάρκα

en: Cusco
el: Κούσκο

en: Huancavelica
el: Ουανκαβέλικα

en: Huánuco
el: Ουάνουκο

en: Ica
el: Ίκα

en: Junín
el: Χουνίν

en: La Libertad
el: Λα Λιμπερτάδ

en: Lambayeque
el: Λαμπαγιέκε

en: Lima
el: Λίμα

en: Loreto
el: Λορέτο

en: Madre de Dios
el: Μάδρε ντε Ντιός

en: Moquegua
el: Μοκέγκουα

en: Pasco
el: Πάσκο

en: Piura
el: Πιούρα

en: Puno
el: Πούνο

en: San Martín
el: Σαν Μαρτίν

en: Tacna
el: Τάκνα

en: Tumbes
el: Τούμπες

en: Ucayali
el: Ουκαγιάλι

en: Abra
el: Άμπρα

en: Agusan del Norte
el: Αγκουσάν ντελ Νόρτε

en: Agusan del Sur
el: Αγκουσάν ντελ Σουρ

en: Aklan
el: Ακλάν

en: Albay
el: Αλμπάι

en: Antique
el: Αντίκε

en: Apayao
el: Απαγιάο

en: Aurora
el: Αουρόρα

en: Basilan
el: Μπασιλάν

en: Bataan
el: Μπαταάν

en: Batanes
el: Μπατάνες

en: Batangas
el: Μπατάνγκας

en: Benguet
el: Μπενγκέτ

en: Biliran
el: Μπιλιράν

en: Bohol
el: Μποχόλ

en: Bukidnon
el: Μπουκιντνόν

en: Bulacan
el: Μπουλακάν

en: Cagayan
el: Καγκαγιάν

en: Camarines Norte
el: Καμαρίνες Νόρτε

en: Camarines Sur
el: Καμαρίνες Σουρ

en: Camiguin
el: Καμιγκίν

en: Capiz
el: Καπίζ

en: Catanduanes
el: Κατανντουάνες

en: Cavite
el: Καβίτε

en: Cebu
el: Σεμπού

en: Compostela Valley
el: Κομποστέλα Βάλεϊ

en: Cotabato
el: Κοταμπάτο

en: Davao del Norte
el: Νταβάο ντελ Νόρτε

en: Davao del Sur
el: Νταβάο ντελ Σουρ

en: Davao Occidental
el: Νταβάο Οξιντένταλ

en: Davao Oriental
el: Νταβάο Οριένταλ

en: Dinagat Islands
el: Νησιά Ντιναγκάτ

en: Eastern Samar
el: Ανατολική Σαμάρ

en: Guimaras
el: Γκιμαράς

en: Ifugao
el: Ιφουγκάο

en: Ilocos Norte
el: Ιλόκος Νόρτε

en: Ilocos Sur
el: Ιλόκος Σουρ

en: Iloilo
el: Ιλοΐλο

en: Isabela
el: Ισαμπέλα

en: Kalinga
el: Καλίνγκα

en: La Union
el: Λα Ουνιόν

en: Laguna
el: Λαγκούνα

en: Lanao del Norte
el: Λανάο ντελ Νόρτε

en: Lanao del Sur
el: Λανάο ντελ Σουρ

en: Leyte
el: Λέιτε

en: Maguindanao
el: Μαγκιντανάο

en: Marinduque
el: Μαρινντούκε

en: Masbate
el: Μασμπάτε

en: Misamis Occidental
el: Μισάμις Οξιντένταλ

en: Misamis Oriental
el: Μισάμις Οριένταλ

en: Mountain Province
el: Μάουντεν Προβίνς

en: Negros Occidental
el: Νέγρος Οκσιντένταλ

en: Negros Oriental
el: Νέγρος Οριένταλ

en: Northern Samar
el: Βόρεια Σαμάρ

en: Nueva Ecija
el: Νουέβα Εθίχα

en: Nueva Vizcaya
el: Νουέβα Βισκάγια

en: Occidental Mindoro
el: Δυτικό Μιντόρο

en: Oriental Mindoro
el: Ανατολικό Μιντόρο

en: Palawan
el: Παλαουάν

en: Pampanga
el: Παμπάνγκα

en: Pangasinan
el: Πανγκασινάν

en: Quezon
el: Κεζόν

en: Quirino
el: Κιρίνο

en: Rizal
el: Ριζάλ

en: Romblon
el: Ρομπλόν

en: Samar
el: Σαμάρ

en: Sarangani
el: Σαρανγκάνι

en: Siquijor
el: Σικιχόρ

en: Sorsogon
el: Σορσογκόν

en: South Cotabato
el: Νότιο Κοταμπάτο

en: Southern Leyte
el: Νότια Λέιτε

en: Sultan Kudarat
el: Σουλτάν Κουνταράτ

en: Sulu
el: Σούλου

en: Surigao del Norte
el: Σουριγκάο ντελ Νόρτε

en: Surigao del Sur
el: Σουριγκάο ντελ Σουρ

en: Tarlac
el: Ταρλάκ

en: Tawi-Tawi
el: Ταουί-Ταουί

en: Zambales
el: Ζαμπάλες

en: Zamboanga del Norte
el: Ζαμποάνγκα ντελ Νόρτε

en: Zamboanga del Sur
el: Ζαμποάνγκα ντελ Σουρ

en: Zamboanga Sibugay
el: Ζαμποάνγκα Σιμπουγκάι

en: Metro Manila
el: Μητροπολιτική Μανίλα

en: Azad Kashmir
el: Αζάντ Κασμίρ

en: Balochistan
el: Μπαλουχιστάν

en: Gilgit Baltistan
el: Γκιλγκίτ Μπαλτιστάν

en: Islamabad Capital Territory
el: Ομοσπονδιακή Περιοχή Ισλαμαμπάντ

en: Khyber Pakhtunkhwa
el: Χιμπέρ Παχτούνκβα

en: Sindh
el: Σιντ

en: Azores
el: Αζόρες

en: Aveiro
el: Αβέιρο

en: Beja
el: Μπέζα

en: Braga
el: Μπράγκα

en: Bragança
el: Μπραγκάνσα

en: Castelo Branco
el: Καστέλο Μπράνκο

en: Coimbra
el: Κοΐμπρα

en: Évora
el: Έβορα

en: Faro
el: Φάρο

en: Guarda
el: Γκουάρντα

en: Leiria
el: Λεϊρία

en: Lisbon
el: Λισαβόνα

en: Madeira
el: Μαδέρα

en: Portalegre
el: Πορταλέγκρε

en: Oporto
el: Πόρτο

en: Santarém
el: Σανταρέμ

en: Setúbal
el: Σετούμπαλ

en: Viana do Castelo
el: Βιάνα ντο Καστέλο

en: Vila Real
el: Βίλα Ρεάλ

en: Viseu
el: Βιζέου

en: Asunción
el: Ασουνσιόν

en: Concepción
el: Κονσεπσιόν

en: San Pedro
el: Σαν Πέδρο

en: Cordillera
el: Κορδιγιέρα

en: Guairá
el: Γκουαϊρά

en: Caaguazú
el: Κααγκουαζού

en: Caazapá
el: Κααζαπά

en: Itapúa
el: Ιταπούα

en: Paraguarí
el: Παραγκουαρί

en: Alto Paraná
el: Άλτο Παρανά

en: Ñeembucú
el: Νεεμπουκού

en: Amambay
el: Αμαμπάι

en: Canindeyú
el: Κανιντεγιού

en: Presidente Hayes
el: Πρεσιδέντε Χάγιες

en: Alto Paraguay
el: Άλτο Παραγκουάι

en: Boquerón
el: Μποκερόν

en: Alba
el: Άλμπα

en: Arad
el: Αράντ

en: Argeș
el: Άρτζες

en: Bacău
el: Μπακάου

en: Bihor
el: Μπιχόρ

en: Bistrița-Năsăud
el: Μπιστρίτσα-Νασαούντ

en: Botoșani
el: Μποτοσάνι

en: Brăila
el: Μπραΐλα

en: Brașov
el: Μπρασόβ

en: București
el: Βουκουρέστι

en: Buzău
el: Μπουζάου

en: Caraș-Severin
el: Καράς-Σεβερίν

en: Cluj
el: Κλουζ

en: Constanța
el: Κονστάντσα

en: Covasna
el: Κοβάσνα

en: Dâmbovița
el: Ντιμποβίτσα

en: Dolj
el: Ντολζ

en: Galați
el: Γκαλάτσι

en: Giurgiu
el: Τζιούρτζιου

en: Gorj
el: Γκορζ

en: Harghita
el: Χαργκίτα

en: Hunedoara
el: Χουνεντοάρα

en: Ialomița
el: Ιαλομίτσα

en: Iași
el: Ιάσι

en: Ilfov
el: Ιλφόβ

en: Maramureș
el: Μαραμούρες

en: Mehedinți
el: Μεχεντίντσι

en: Mureș
el: Μούρες

en: Neamț
el: Νεάμτς

en: Olt
el: Ολτ

en: Prahova
el: Πράχοβα

en: Sălaj
el: Σαλάζ

en: Satu Mare
el: Σάτου Μάρε

en: Sibiu
el: Σιμπίου

en: Suceava
el: Σουτσεάβα

en: Teleorman
el: Τελεορμάν

en: Timiș
el: Τιμίς

en: Tulcea
el: Τούλτσεα

en: Vâlcea
el: Βίλτσεα

en: Vaslui
el: Βασλούι

en: Vrancea
el: Βράντσεα

en: Amnat Charoen
el: Αμνάτ Τσαρόεν

en: Ang Thong
el: Ανγκ Τονγκ

en: Ayutthaya
el: Αγιουτάγια

en: Bangkok
el: Μπανγκόκ

en: Bueng Kan
el: Μπουένγκ Καν

en: Buri Ram
el: Μπούρι Ραμ

en: Chachoengsao
el: Τσατσοενγκσάο

en: Chai Nat
el: Τσάι Νατ

en: Chaiyaphum
el: Τσαϊγιαπούμ

en: Chanthaburi
el: Τσανταμπούρι

en: Chiang Mai
el: Τσιάνγκ Μάι

en: Chiang Rai
el: Τσιάνγκ Ράι

en: Chonburi
el: Τσονμπούρι

en: Chumphon
el: Τσουμπόν

en: Kalasin
el: Καλασίν

en: Kamphaeng Phet
el: Καμπαένγκ Πετ

en: Kanchanaburi
el: Καντσαναμπούρι

en: Khon Kaen
el: Κον Καέν

en: Krabi
el: Κράμπι

en: Lampang
el: Λαμπάνγκ

en: Lamphun
el: Λαμπούν

en: Loei
el: Λόι

en: Lopburi
el: Λοπμπούρι

en: Mae Hong Son
el: Μάε Χονγκ Σον

en: Maha Sarakham
el: Μάχα Σαρακάμ

en: Mukdahan
el: Μουκνταχάν

en: Nakhon Nayok
el: Νακόν Ναγιόκ

en: Nakhon Pathom
el: Νακόν Πατόμ

en: Nakhon Phanom
el: Νακόν Πανόμ

en: Nakhon Ratchasima
el: Νακόν Ρατσασίμα

en: Nakhon Sawan
el: Νακόν Σαουάν

en: Nakhon Si Thammarat
el: Νακόν Σι Ταμαράτ

en: Nan
el: Ναν

en: Narathiwat
el: Ναρατιβάτ

en: Nong Bua Lam Phu
el: Νονγκ Μπούα Λαμ Πού

en: Nong Khai
el: Νονγκ Κάι

en: Nonthaburi
el: Νοντχαμπούρι

en: Pathum Thani
el: Πατούμ Τάνι

en: Pattani
el: Παττάνι

en: Phang Nga
el: Πανγκ Νγκα

en: Phatthalung
el: Πατταλούνγκ

en: Phayao
el: Παγιάο

en: Phetchabun
el: Πετσαμπούν

en: Phetchaburi
el: Πετσαμπούρι

en: Phichit
el: Πιτσίτ

en: Phitsanulok
el: Πιτσανουλόκ

en: Phrae
el: Πράε

en: Phuket
el: Πουκέτ

en: Prachin Buri
el: Πρατσίν Μπούρι

en: Prachuap Khiri Khan
el: Πρατσουάπ Κίρι Καν

en: Ranong
el: Ρανόνγκ

en: Ratchaburi
el: Ρατσαμπούρι

en: Rayong
el: Ραγιόνγκ

en: Roi Et
el: Ρόι Ετ

en: Sa Kaeo
el: Σα Καέο

en: Sakon Nakhon
el: Σακόν Νακόν

en: Samut Prakan
el: Σαμούτ Πρακάν

en: Samut Sakhon
el: Σαμούτ Σακόν

en: Samut Songkhram
el: Σαμούτ Σονγκράμ

en: Saraburi
el: Σαραμπούρι

en: Satun
el: Σατούν

en: Sing Buri
el: Σινγκ Μπούρι

en: Sisaket
el: Σισακέτ

en: Songkhla
el: Σονγκλά

en: Sukhothai
el: Σουκοτάι

en: Suphan Buri
el: Σουπάν Μπούρι

en: Surat Thani
el: Σουράτ Τάνι

en: Surin
el: Σουρίν

en: Tak
el: Τακ

en: Trang
el: Τρανγκ

en: Trat
el: Τρατ

en: Ubon Ratchathani
el: Ουμπόν Ρατσατάνι

en: Udon Thani
el: Ουντόν Τάνι

en: Uthai Thani
el: Ουτάι Τάνι

en: Uttaradit
el: Ουταραντίτ

en: Yala
el: Γιάλα

en: Yasothon
el: Γιασοτόν

en: Adana
el: Άδανα

en: Adıyaman
el: Αντίγιαμαν

en: Afyon
el: Αφιόν

en: Ağrı
el: Αγρί

en: Amasya
el: Αμάσεια

en: Ankara
el: Άγκυρα

en: Antalya
el: Αττάλεια

en: Artvin
el: Αρτβίν

en: Aydın
el: Αϊδίνιο

en: Balıkesir
el: Μπαλίκεσιρ

en: Bilecik
el: Μπιλετζίκ

en: Bingöl
el: Μπινγκόλ

en: Bitlis
el: Μπιτλίς

en: Bolu
el: Μπολού

en: Burdur
el: Μπουρντούρ

en: Bursa
el: Προύσα

en: Çanakkale
el: Τσανάκκαλε

en: Çankırı
el: Τσανκιρί

en: Çorum
el: Τσορούμ

en: Denizli
el: Ντενιζλί

en: Diyarbakır
el: Ντιγιάρμπακιρ

en: Edirne
el: Αδριανούπολη

en: Elazığ
el: Ελαζίγ

en: Erzincan
el: Ερζιντζάν

en: Erzurum
el: Ερζερούμ

en: Eskişehir
el: Εσκίσεχιρ

en: Gaziantep
el: Γκαζιαντέπ

en: Giresun
el: Γκιρεσούν

en: Gümüşhane
el: Γκιουμουσχανέ

en: Hakkari
el: Χακκάρι

en: Hatay
el: Χατάι

en: Isparta
el: Ισπάρτα

en: İçel
el: Ιτσέλ

en: İstanbul
el: Κωνσταντινούπολη

en: İzmir
el: Σμύρνη

en: Kars
el: Καρς

en: Kastamonu
el: Κασταμονού

en: Kayseri
el: Καϊσερί

en: Kırklareli
el: Κιρκλαρελί

en: Kırşehir
el: Κιρσεχίρ

en: Kocaeli
el: Κοτζαελί

en: Konya
el: Ικόνιο

en: Kütahya
el: Κιουτάχεια

en: Malatya
el: Μαλάτεια

en: Manisa
el: Μανίσα

en: Kahramanmaraş
el: Καχραμανμαράς

en: Mardin
el: Μαρντίν

en: Muğla
el: Μούγλα

en: Muş
el: Μους

en: Nevşehir
el: Νεβσεχίρ

en: Niğde
el: Νίγδη

en: Ordu
el: Ορντού

en: Rize
el: Ριζούντα

en: Sakarya
el: Σακάρια

en: Samsun
el: Σαμψούντα

en: Siirt
el: Σιίρτ

en: Sinop
el: Σινώπη

en: Sivas
el: Σεβάστεια

en: Tekirdağ
el: Ραιδεστός

en: Tokat
el: Τοκάτ

en: Trabzon
el: Τραπεζούντα

en: Tunceli
el: Τουντζελί

en: Şanlıurfa
el: Ούρφα

en: Uşak
el: Ουσάκ

en: Van
el: Βαν

en: Yozgat
el: Γιοζγκάτ

en: Zonguldak
el: Ζονγκουλντάκ

en: Aksaray
el: Αξάρα

en: Bayburt
el: Μπαϊμπούρτ

en: Karaman
el: Καραμάν

en: Kırıkkale
el: Κιρικκαλέ

en: Batman
el: Μπατμάν

en: Şırnak
el: Σιρνάκ

en: Bartın
el: Μπαρτίν

en: Ardahan
el: Αρνταχάν

en: Iğdır
el: Ιγδίρ

en: Yalova
el: Γιάλοβα

en: Karabük
el: Καραμπούκ

en: Kilis
el: Κιλίς

en: Osmaniye
el: Οσμανίγιε

en: Düzce
el: Ντούζτζε

en: Arusha
el: Αρούσα

en: Dar es Salaam
el: Νταρ ες Σαλάμ

en: Dodoma
el: Ντοντόμα

en: Iringa
el: Ιρίνγκα

en: Kagera
el: Καγκέρα

en: Pemba North
el: Πέμπα βόρεια

en: Zanzibar North
el: Ζανζιβάρη βόρεια

en: Kigoma
el: Κιγκόμα

en: Kilimanjaro
el: Κιλιμάντζαρο

en: Pemba South
el: Πέμπα νότια

en: Zanzibar South
el: Ζανζιβάρη νότια

en: Lindi
el: Λίντι

en: Mara
el: Μάρα

en: Mbeya
el: Μπέγια

en: Zanzibar West
el: Ζανζιβάρη δυτική

en: Morogoro
el: Μορογκόρο

en: Mtwara
el: Μτουάρα

en: Mwanza
el: Μουάνζα

en: Coast
el: Ακτή

en: Rukwa
el: Ρούκουα

en: Ruvuma
el: Ρουβούμα

en: Shinyanga
el: Σινιάνγκα

en: Singida
el: Σινγκίντα

en: Tabora
el: Ταμπόρα

en: Tanga
el: Τάνγκα

en: Manyara
el: Μανιάρα

en: Geita
el: Γκέιτα

en: Katavi
el: Κατάβι

en: Njombe
el: Νζόμπε

en: Simiyu
el: Σιμίγιου

[ctx: district]
en: Belgrade
el: Βελιγράδι

[ctx: district]
en: Bor
el: Μπορ

[ctx: district]
en: Braničevo
el: Μπρανίτσεβο

[ctx: district]
en: Central Banat
el: Κεντρικό Μπανάτ

[ctx: district]
en: Danube
el: Δούναβης

[ctx: district]
en: Jablanica
el: Γιαμπλάνιτσα

[ctx: district]
en: Kolubara
el: Κολουμπάρα

[ctx: district]
en: Mačva
el: Μάτσβα

[ctx: district]
en: Morava
el: Μοράβα

[ctx: district]
en: Nišava
el: Νίσαβα

[ctx: district]
en: North Bačka
el: Βόρεια Μπάτσκα

[ctx: district]
en: North Banat
el: Βόρειο Μπανάτ

[ctx: district]
en: Pčinja
el: Πτσίνια

[ctx: district]
en: Pirot
el: Πιρότ

[ctx: district]
en: Pomoravlje
el: Πομοράβλιε

[ctx: district]
en: Rasina
el: Ρασίνα

[ctx: district]
en: Raška
el: Ράσκα

[ctx: district]
en: South Bačka
el: Νότια Μπάτσκα

[ctx: district]
en: South Banat
el: Νότιο Μπανάτ

[ctx: district]
en: Srem
el: Σρεμ

[ctx: district]
en: Šumadija
el: Σουμαντία

[ctx: district]
en: Toplica
el: Τόπλιτσα

[ctx: district]
en: West Bačka
el: Δυτική Μπάτσκα

[ctx: district]
en: Zaječar
el: Ζαγιετσάρ

[ctx: district]
en: Zlatibor
el: Ζλάτιμπορ

[ctx: district]
en: Kosovo
el: Κόσοβο

[ctx: district]
en: Peć
el: Πετς

[ctx: district]
en: Prizren
el: Πρίζρεν

[ctx: district]
en: Kosovska Mitrovica
el: Κοσόβσκα Μιτρόβιτσα

[ctx: district]
en: Kosovo-Pomoravlje
el: Κόσοβο-Πομοράβλιε

[ctx: district]
en: Kosovo-Metohija
el: Κόσοβο-Μετόχια

[ctx: district]
en: Vojvodina
el: Βοϊβοντίνα

en: Abim
el: Αμπίμ

en: Adjumani
el: Αντζουμάνι

en: Agago
el: Αγκάγκο

en: Alebtong
el: Αλεμπτόνγκ

en: Amolatar
el: Αμολατάρ

en: Amudat
el: Αμουντάτ

en: Amuria
el: Αμούρια

en: Amuru
el: Αμούρου

en: Apac
el: Απάκ

en: Arua
el: Αρούα

en: Budaka
el: Μπουντάκα

en: Bududa
el: Μπουντούντα

en: Bugiri
el: Μπουγκίρι

en: Bugweri
el: Μπουγκουέρι

en: Buhweju
el: Μπουχουέτζου

en: Buikwe
el: Μπουίκουε

en: Bukedea
el: Μπουκεντέα

en: Bukomansimbi
el: Μπουκομανσίμπι

en: Bukwa
el: Μπούκουα

en: Bulambuli
el: Μπουλαμπούλι

en: Buliisa
el: Μπουλίσα

en: Bundibugyo
el: Μπουντιμπούγκιο

en: Bunyangabu
el: Μπουνιανγκάμπου

en: Bushenyi
el: Μπουσένι

en: Butaleja
el: Μπουταλέτζα

en: Butambala
el: Μπουταμπάλα

en: Butebo
el: Μπουτέμπο

en: Buvuma
el: Μπουβούμα

en: Buyende
el: Μπουγιέντε

en: Dokolo
el: Ντοκόλο

en: Gomba
el: Γκόμπα

en: Gulu
el: Γκούλου

en: Hoima
el: Χοΐμα

en: Ibanda
el: Ιμπάντα

en: Iganga
el: Ιγκάνγκα

en: Isingiro
el: Ισινγκίρο

en: Jinja
el: Τζίντζα

en: Kaabong
el: Καμπόνγκ

en: Kabale
el: Καμπάλε

en: Kabarole
el: Καμπαρόλε

en: Kaberamaido
el: Καμπεραμάιντο

en: Kagadi
el: Καγκάντι

en: Kakumiro
el: Κακουμίρο

en: Kalangala
el: Καλανγκάλα

en: Kaliro
el: Καλίρο

en: Kalungu
el: Καλούνγκου

en: Kampala
el: Καμπάλα

en: Kamuli
el: Καμούλι

en: Kamwenge
el: Καμουένγκε

en: Kanungu
el: Κανούνγκου

en: Kapchorwa
el: Καπτσόρουα

en: Kapelebyong
el: Καπελεμπιόνγκ

en: Kasanda
el: Κασάντα

en: Kasese
el: Κασέσε

en: Katakwi
el: Κατάκουι

en: Kayunga
el: Καγιούνγκα

en: Kibaale
el: Κιμπάλε

en: Kiboga
el: Κιμπόγκα

en: Kibuku
el: Κιμπούκου

en: Kikuube
el: Κικούμπε

en: Kiruhura
el: Κιρουχούρα

en: Kiryandongo
el: Κιριαντόνγκο

en: Kisoro
el: Κισόρο

en: Kitgum
el: Κιτγκούμ

en: Koboko
el: Κομπόκο

en: Baker Island
el: Νήσος Μπέικερ

en: Howland Island
el: Νήσος Χάουλαντ

en: Jarvis Island
el: Νήσος Τζάρβις

en: Johnston Atoll
el: Ατόλη Τζόνστον

en: Kingman Reef
el: Ύφαλος Κίνγκμαν

en: Midway Atoll
el: Ατόλη Μίντγουεϊ

en: Navassa Island
el: Νήσος Ναβάσα

en: Palmyra Atoll
el: Ατόλη Παλμύρα

en: Wake Island
el: Νήσος Γουέικ

en: Alabama
el: Αλαμπάμα

en: Alaska
el: Αλάσκα

en: Arizona
el: Αριζόνα

en: Arkansas
el: Αρκάνσας

en: California
el: Καλιφόρνια

en: Colorado
el: Κολοράντο

en: Connecticut
el: Κονέκτικατ

en: Delaware
el: Ντέλαγουερ

en: District Of Columbia
el: Περιφέρεια της Κολούμπια

en: Florida
el: Φλόριντα

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
el: Τζόρτζια

en: Hawaii
el: Χαβάη

en: Idaho
el: Άινταχο

en: Illinois
el: Ιλινόις

en: Indiana
el: Ιντιάνα

en: Iowa
el: Άιοβα

en: Kansas
el: Κάνσας

en: Kentucky
el: Κεντάκι

en: Louisiana
el: Λουιζιάνα

en: Maine
el: Μέιν

en: Massachusetts
el: Μασαχουσέτη

en: Michigan
el: Μίσιγκαν

en: Minnesota
el: Μινεσότα

en: Mississippi
el: Μισισίπι

en: Missouri
el: Μιζούρι

en: Nebraska
el: Νεμπράσκα

en: Nevada
el: Νεβάδα

en: New Hampshire
el: Νιου Χάμσαϊρ

en: New Jersey
el: Νιου Τζέρσεϊ

en: New Mexico
el: Νέο Μεξικό

en: New York
el: Νέα Υόρκη

en: North Carolina
el: Βόρεια Καρολίνα

en: North Dakota
el: Βόρεια Ντακότα

en: Ohio
el: Οχάιο

en: Oklahoma
el: Οκλαχόμα

en: Oregon
el: Όρεγκον

en: Pennsylvania
el: Πενσιλβάνια

en: Rhode Island
el: Ρόουντ Άιλαντ

en: South Carolina
el: Νότια Καρολίνα

en: South Dakota
el: Νότια Ντακότα

en: Tennessee
el: Τενεσί

en: Texas
el: Τέξας

en: Utah
el: Γιούτα

en: Vermont
el: Βερμόντ

en: Virginia
el: Βιρτζίνια

en: Washington
el: Ουάσινγκτον

en: West Virginia
el: Δυτική Βιρτζίνια

en: Wisconsin
el: Γουισκόνσιν

en: Wyoming
el: Γουαϊόμινγκ

en: Armed Forces (AA)
el: Ένοπλες δυνάμεις (AA)

en: Armed Forces (AE)
el: Ένοπλες δυνάμεις (AE)

en: Armed Forces (AP)
el: Ένοπλες δυνάμεις (AP)

en: Eastern Cape
el: Ανατολικό Ακρωτήριο

en: Free State
el: Ελεύθερο Κράτος

en: Gauteng
el: Γκαουτένγκ

en: KwaZulu-Natal
el: Κουαζούλου-Νατάλ

en: Limpopo
el: Λιμπόπο

en: Mpumalanga
el: Μπουμαλάνγκα

en: Northern Cape
el: Βόρειο Ακρωτήριο

en: North West
el: Βορειοδυτικά

en: Western Cape
el: Δυτικό Ακρωτήριο

en: Luapula
el: Λουαπούλα

en: North-Western
el: Βορειοδυτικά

en: Southern
el: Νότια

en: Copperbelt
el: Κόππερμπελτ

en: Lusaka
el: Λουσάκα

en: Muchinga
el: Μουτσίνγκα

en: Africa
el: Αφρική

en: Asia
el: Ασία

en: Europe
el: Ευρώπη

en: North America
el: Βόρεια Αμερική

en: Oceania
el: Ωκεανία

en: South America
el: Νότια Αμερική

en: Thank you for registration! Check email for your password.
el: Ευχαριστούμε για την εγγραφή! Έλεγξε το email σου για τον κωδικό πρόσβασης.

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Do not have an account?
el: Δεν έχεις λογαριασμό;

en: Create an account
el: Δημιούργησε λογαριασμό

en: Username*
el: Όνομα χρήστη*

en: This username already exists
el: Αυτό το όνομα χρήστη υπάρχει ήδη

en: First name*
el: Όνομα*

en: Last name*
el: Επώνυμο*

en: Your email*
el: Το email σου*

en: This email already exists
el: Αυτό το email υπάρχει ήδη

en: Confirm email*
el: Επιβεβαίωση email*

en: A password will be emailed to you.
el: Ένας κωδικός πρόσβασης θα σταλεί στο email σου.

en: Sign up
el: Εγγραφή

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or password.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Μη έγκυρο όνομα χρήστη ή κωδικός πρόσβασης.

en: Forgot your password?
el: Ξέχασες τον κωδικό σου;

en: Check your email address for instructions to reset password
el: Έλεγξε το email σου για οδηγίες επαναφοράς κωδικού

en: Forgot password?
el: Ξέχασες τον κωδικό;

en: Login
el: Σύνδεση

en: Username or email
el: Όνομα χρήστη ή email

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Sign in
el: Είσοδος

en: Reset password
el: Επαναφορά κωδικού

en: Get new password
el: Λήψη νέου κωδικού

en: Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου

en: My Profile
el: Το προφίλ μου

en: Edit Profile
el: Επεξεργασία προφίλ

en: Change Password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: My Bookings
el: Οι κρατήσεις μου

en: Sign Out
el: Αποσύνδεση

en: Reservations
el: Κρατήσεις

en: Orders
el: Παραγγελίες

en: Change Profile Picture
el: Αλλαγή εικόνας προφίλ

en: Update profile
el: Ενημέρωση προφίλ

en: Change password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Old Password *
el: Παλιός κωδικός *

en: New Password *
el: Νέος κωδικός *

en: Confirm Password *
el: Επιβεβαίωση κωδικού *

en: Update password
el: Ενημέρωση κωδικού

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Guests
el: Επισκέπτες

en: Total amount
el: Συνολικό ποσό

en: Pay Now
el: Πλήρωσε τώρα

en: Auto Draft
el: Αυτόματο προσχέδιο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Done!
el: Ολοκληρώθηκε!

en: Date of Booking
el: Ημερομηνία κράτησης

en: Prepaid amount
el: Προπληρωμένο ποσό

en: Prepaid received
el: Προπληρωμή ελήφθη

en: Request Payment
el: Αίτημα πληρωμής

en: Send
el: Αποστολή

en: draft
el: προσχέδιο

en: availability confirmation
el: επιβεβαίωση διαθεσιμότητας

en: customer confirmation
el: επιβεβαίωση πελάτη

en: not available
el: μη διαθέσιμο

en: payment deferred
el: πληρωμή σε αναμονή

en: payment expected
el: αναμένεται πληρωμή

en: payment processing
el: επεξεργασία πληρωμής

en: payment authorized
el: εγκεκριμένη πληρωμή

en: payment received
el: πληρωμή ελήφθη

en: canceled
el: ακυρώθηκε

en: completed
el: ολοκληρώθηκε

en: New order
el: Νέα παραγγελία

en: New order for confirmation
el: Νέα παραγγελία για επιβεβαίωση

en: Ask customer to confirm or reject changes in the booking
el: Ζητήστε από τον πελάτη να επιβεβαιώσει ή να απορρίψει τις αλλαγές στην κράτηση

en: New order to pay
el: Νέα παραγγελία προς πληρωμή

en: Order updated
el: Η παραγγελία ενημερώθηκε

en: Order rejected
el: Η παραγγελία απορρίφθηκε

en: Order canceled
el: Η παραγγελία ακυρώθηκε

en: Your message has been sent! Thank you!
el: Το μήνυμά σου έχει σταλεί! Ευχαριστούμε!

en: Book now, pay later!
el: Κάνε κράτηση τώρα, πλήρωσε αργότερα!

en: Pay later
el: Πλήρωσε αργότερα

en: Payment tab title
el: Τίτλος καρτέλας πληρωμής

en: Payment description
el: Περιγραφή πληρωμής

en: Pay by Coupon
el: Πληρωμή με κουπόνι

en: This order is paid by coupon! You can complete the order
el: Αυτή η παραγγελία πληρώθηκε με κουπόνι! Μπορείς να ολοκληρώσεις την παραγγελία

en: per Booking
el: ανά Κράτηση

en: per Person
el: ανά Άτομο

en: per Day
el: ανά Ημέρα

en: per Night
el: ανά Νύχτα

en: per Person/day
el: ανά Άτομο/ημέρα

en: per Person/night
el: ανά Άτομο/νύχτα

en: Availability date
el: Ημερομηνία διαθεσιμότητας

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: New
el: Νέο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: View
el: Προβολή

en: All
el: Όλα τα

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Parent
el: Γονικό

en: No %s found.
el: Δεν βρέθηκε %s.

en: No %s found in Trash.
el: Δεν βρέθηκε %s στον Κάδο.

[ctx: Post Type General Name]
en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

[ctx: Post Type Singular Name]
en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

[ctx: admin menu]
en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

[ctx: add new on admin bar]
en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

[ctx: booking object]
en: Add FAQ
el: Προσθήκη συχνής ερώτησης

en: Add New FAQ
el: Προσθήκη νέας συχνής ερώτησης

en: New FAQ
el: Νέα συχνή ερώτηση

en: Edit FAQ
el: Επεξεργασία συχνής ερώτησης

en: View FAQ
el: Προβολή συχνής ερώτησης

en: All FAQs
el: Όλες οι συχνές ερωτήσεις

en: Search FAQ
el: Αναζήτηση συχνής ερώτησης

en: Parent FAQ:
el: Γονική συχνή ερώτηση:

en: Not found.
el: Δεν βρέθηκε.

en: Not found in Trash.
el: Δεν βρέθηκε στον Κάδο.

en: Update FAQ
el: Ενημέρωση συχνής ερώτησης

[ctx: Post Type General Name]
en: Services
el: Υπηρεσίες

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Service
el: Υπηρεσία

[ctx: admin menu]
en: Services
el: Υπηρεσίες

[ctx: add new on admin bar]
en: Services
el: Υπηρεσίες

[ctx: booking object]
en: Add Service
el: Προσθήκη υπηρεσίας

en: Add New Service
el: Προσθήκη νέας υπηρεσίας

en: New Service
el: Νέα υπηρεσία

en: Edit Service
el: Επεξεργασία υπηρεσίας

en: View Service
el: Προβολή υπηρεσίας

en: All Services
el: Όλες οι υπηρεσίες

en: Search Service
el: Αναζήτηση υπηρεσίας

en: Parent Service:
el: Γονική υπηρεσία:

en: Update Service
el: Ενημέρωση υπηρεσίας

[ctx: Post Type General Name]
en: Orders
el: Παραγγελίες

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Order
el: Παραγγελία

[ctx: admin menu]
en: Orders
el: Παραγγελίες

[ctx: add new on admin bar]
en: Orders
el: Παραγγελίες

[ctx: booking object]
en: Add Order
el: Προσθήκη παραγγελίας

en: Add New Order
el: Προσθήκη νέας παραγγελίας

en: New Order
el: Νέα παραγγελία

en: Edit Order
el: Επεξεργασία παραγγελίας

en: View Order
el: Προβολή παραγγελίας

en: All Orders
el: Όλες οι παραγγελίες

en: Search Order
el: Αναζήτηση παραγγελίας

en: Parent Order:
el: Γονική παραγγελία:

en: Update Order
el: Ενημέρωση παραγγελίας

en: Order
el: Παραγγελία

[ctx: Post Type General Name]
en: Fee
el: Χρέωση

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Fee
el: Χρέωση

[ctx: admin menu]
en: Fees
el: Χρεώσεις

[ctx: add new on admin bar]
en: Fee
el: Χρέωση

[ctx: booking object]
en: Add Fee
el: Προσθήκη χρέωσης

en: Add New Fee
el: Προσθήκη νέας χρέωσης

en: New Fee
el: Νέα χρέωση

en: Edit Fee
el: Επεξεργασία χρέωσης

en: View Fee
el: Προβολή χρέωσης

en: All Fees
el: Όλες οι χρεώσεις

en: Search Fee
el: Αναζήτηση χρέωσης

en: Parent Fee:
el: Γονική χρέωση:

en: Update Fee
el: Ενημέρωση χρέωσης

en: Fee
el: Χρέωση

[ctx: Post Type General Name]
en: Coupons
el: Κουπόνια

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Coupon
el: Κουπόνι

[ctx: admin menu]
en: Coupons
el: Κουπόνια

[ctx: add new on admin bar]
en: Coupon
el: Κουπόνι

[ctx: booking object]
en: Add Coupon
el: Προσθήκη κουπονιού

en: Add New Coupon
el: Προσθήκη νέου κουπονιού

en: New Coupon
el: Νέο κουπόνι

en: Edit Coupon
el: Επεξεργασία κουπονιού

en: View Coupon
el: Προβολή κουπονιού

en: All Coupons
el: Όλα τα κουπόνια

en: Search Coupon
el: Αναζήτηση κουπονιού

en: Parent Coupon:
el: Γονικό κουπόνι:

en: Update Coupon
el: Ενημέρωση κουπονιού

en: Coupon
el: Κουπόνι

[ctx: Post Type General Name]
en: Places
el: Τοποθεσίες

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Place
el: Τοποθεσία

[ctx: admin menu]
en: Places
el: Τοποθεσίες

[ctx: add new on admin bar]
en: Places
el: Τοποθεσίες

[ctx: booking object]
en: Add Place
el: Προσθήκη τοποθεσίας

en: Add New Place
el: Προσθήκη νέας τοποθεσίας

en: New Place
el: Νέα τοποθεσία

en: Edit Place
el: Επεξεργασία τοποθεσίας

en: View Place
el: Προβολή τοποθεσίας

en: All Places
el: Όλες οι τοποθεσίες

en: Search Place
el: Αναζήτηση τοποθεσίας

en: Parent Place:
el: Γονική τοποθεσία:

en: Update Place
el: Ενημέρωση τοποθεσίας

en: Booking Categories
el: Κατηγορίες κρατήσεων

en: Category
el: Κατηγορία

en: Search Categories
el: Αναζήτηση κατηγοριών

en: All Categories
el: Όλες οι κατηγορίες

en: Parent Category
el: Γονική κατηγορία

en: Parent Category:
el: Γονική κατηγορία:

en: Edit Category
el: Επεξεργασία κατηγορίας

en: Update Category
el: Ενημέρωση κατηγορίας

en: Add New Category
el: Προσθήκη νέας κατηγορίας

en: New Category
el: Νέα κατηγορία

en: Taxonomies
el: Ταξινομίες

en: Taxonomy
el: Ταξινομία

en: Search Taxonomies
el: Αναζήτηση ταξινομιών

en: All Taxonomies
el: Όλες οι ταξινομίες

en: Parent Taxonomy
el: Γονική ταξινομία

en: Parent Taxonomy:
el: Γονική ταξινομία:

en: Edit Taxonomy
el: Επεξεργασία ταξινομίας

en: Update Taxonomy
el: Ενημέρωση ταξινομίας

en: Add New Taxonomy
el: Προσθήκη νέας ταξινομίας

en: New Taxonomy
el: Νέα ταξινομία

en: Ages
el: Ηλικίες

en: Age
el: Ηλικία

en: Search Ages
el: Αναζήτηση ηλικιών

en: All Ages
el: Όλες οι ηλικίες

en: Parent Age
el: Γονική ηλικία

en: Parent Age:
el: Γονική ηλικία:

en: Edit Age
el: Επεξεργασία ηλικίας

en: Update Age
el: Ενημέρωση ηλικίας

en: Add New Age
el: Προσθήκη νέας ηλικίας

en: New Age
el: Νέα ηλικία

en: Daily
el: Καθημερινά

en: day
el: ημέρα

en: hour
el: ώρα

en: minute
el: λεπτό

en: minutes
el: λεπτά

en: At least one rate is required to publish the post!
el: Απαιτείται τουλάχιστον μία τιμή για τη δημοσίευση της ανάρτησης!

[ctx: admin modal messages]
en: Save rate
el: Αποθήκευση τιμής

en: night
el: νύχτα

en: places
el: τοποθεσίες

en: place
el: τοποθεσία

en: tickets
el: εισιτήρια

en: ticket
el: εισιτήριο

en: New rate
el: Νέα τιμή

en: Rate Title:
el: Τίτλος τιμής:

en: (required)
el: (απαιτείται)

en: Date from:
el: Ημερομηνία από:

en: no limits
el: χωρίς όρια

en: Date to:
el: Ημερομηνία έως:

en: Rate applies to days:
el: Η τιμή ισχύει για τις ημέρες:

en: Start days:
el: Ημέρες έναρξης:

en: General price
el: Γενική τιμή

en: Price from:
el: Τιμή από:

en: days/nights
el: ημέρες/νύχτες

en: day/night
el: ημέρα/νύχτα

en: Conditional prices
el: Τιμές υπό προϋποθέσεις

en: IF
el: ΕΑΝ

en: (don't use)
el: (μη χρησιμοποιείτε)

en: Add conditional price
el: Προσθήκη τιμής υπό προϋποθέσεις

en: All
el: Όλα

en: General price:
el: Γενική τιμή:

en: Clone
el: Κλωνοποίηση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Rating:
el: Βαθμολογία:

en: Edit Comment
el: Επεξεργασία σχολίου

en: Reply to Comment
el: Απάντηση στο σχόλιο

en: Add New Comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Name
el: Όνομα

en: Add Comment
el: Προσθήκη σχολίου

en: Update Comment
el: Ενημέρωση σχολίου

en: Submit Reply
el: Υποβολή απάντησης

en: by %d reviews
el: από %d κριτικές

en: Search Form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Search Form builder
el: Κατασκευαστής φόρμας αναζήτησης

en: Search form Tabs
el: Καρτέλες φόρμας αναζήτησης

en: Tab Title:
el: Τίτλος καρτέλας:

en: Tab slug:
el: Slug καρτέλας:

en: Only a-z letters allowed.
el: Επιτρέπονται μόνο γράμματα a-z.

en: Apply to categories (check nothing for all):
el: Εφαρμογή σε κατηγορίες (μην επιλέξετε τίποτα για όλες):

en: Add new Tab
el: Προσθήκη νέας καρτέλας

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Show price range picker in Advanced field
el: Εμφάνιση επιλογέα εύρους τιμών στο πεδίο Προχωρημένα

en: Set the current date in the "date from" field by default
el: Ορισμός της τρέχουσας ημερομηνίας στο πεδίο “ημερομηνία από” από προεπιλογή

en: Set "date to" to N days from the current date by default (leave blank to avoid setting a default date)
el: Ορισμός “ημερομηνία έως” σε Ν ημέρες από την τρέχουσα ημερομηνία από προεπιλογή (άφησε κενό για να αποφύγεις τον ορισμό προεπιλεγμένης ημερομηνίας)

en: Managing search form fields
el: Διαχείριση πεδίων φόρμας αναζήτησης

en: Save changes in fields
el: Αποθήκευση αλλαγών στα πεδία

en: Delete selected tab?
el: Διαγραφή επιλεγμένης καρτέλας;

en: An error occurred while processing...
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία...

en: Please, fill in the correct data
el: Παρακαλώ, συμπλήρωσε τα σωστά δεδομένα

en: categories:
el: κατηγορίες:

en: Icon classes:
el: Κλάσεις εικονιδίων:

en: advanced field
el: προχωρημένο πεδίο

en: Title:
el: Τίτλος:

en: active
el: ενεργό

en: with ages
el: με ηλικίες

en: add time
el: προσθήκη ώρας

en: Feild name
el: Όνομα πεδίου

en: - without tabs -
el: - χωρίς καρτέλες -

en: Keyword
el: Λέξη-κλειδί

en: Advanced
el: Προχωρημένα

en: Start at
el: Έναρξη στις

en: End at
el: Λήξη στις

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: BA Book Everything Settings
el: Ρυθμίσεις BA Book Everything

en: BA Settings
el: Ρυθμίσεις BA

en: Addons
el: Πρόσθετα

en: Demo content
el: Περιεχόμενο επίδειξης

en: Demo content setup page
el: Σελίδα ρύθμισης περιεχομένου επίδειξης

en: This tool will allow you to setup demo content to make it easy to get started with the BA Book Everything plugin. Demo content includes: booking rules, ages, features taxonomy, categories, service posts, places posts, FAQ posts and booking object posts. Please do not close this page during the installation of demo content.
el: Αυτό το εργαλείο θα σου επιτρέψει να ρυθμίσεις περιεχόμενο επίδειξης για να ξεκινήσεις εύκολα με το πρόσθετο BA Book Everything. Το περιεχόμενο επίδειξης περιλαμβάνει: κανόνες κράτησης, ηλικίες, ταξινομία χαρακτηριστικών, κατηγορίες, αναρτήσεις υπηρεσιών, αναρτήσεις τοποθεσιών, αναρτήσεις FAQ και αναρτήσεις αντικειμένων κράτησης. Παρακαλώ μην κλείσεις αυτή τη σελίδα κατά την εγκατάσταση του περιεχομένου επίδειξης.

en: Setup Demo Content
el: Ρύθμιση περιεχομένου επίδειξης

en: Setup ages and taxonomies...
el: Ρύθμιση ηλικιών και ταξινομιών...

en: Setup images...
el: Ρύθμιση εικόνων...

en: Setup places, service and FAQ posts ...
el: Ρύθμιση τοποθεσιών, υπηρεσιών και αναρτήσεων FAQ...

en: Setup rules, categories, booking object posts...
el: Ρύθμιση κανόνων, κατηγοριών, αναρτήσεων αντικειμένων κράτησης...

en: Next steps:
el: Επόμενα βήματα:

en: Go to %1$sAll items%2$s page and check created items on front-end
el: Πήγαινε στη σελίδα %1$sΌλα τα στοιχεία%2$s και έλεγξε τα δημιουργημένα στοιχεία στο front-end

en: Edit demo content or create your own (read setting details in %1$sDocumentation%2$s)
el: Επεξεργάσου το περιεχόμενο επίδειξης ή δημιούργησε το δικό σου (διάβασε τις λεπτομέρειες ρύθμισης στην %1$sΤεκμηρίωση%2$s)

en: Addons for BA Book Everything plugin
el: Πρόσθετα για το πρόσθετο BA Book Everything

en: Integrates PayPal and Credit Cards (Stripe) payments. Stripe integration supports 3D Secure card payments, Apple Pay, Google Pay, Microsoft Pay and the Payment Request API.
el: Ενσωματώνει πληρωμές PayPal και πιστωτικών καρτών (Stripe). Η ενσωμάτωση Stripe υποστηρίζει πληρωμές καρτών 3D Secure, Apple Pay, Google Pay, Microsoft Pay και το API Αιτήματος Πληρωμής.

en: BABE Backoffice
el: BABE backoffice

en: Management tools: PDF invoices, backend bookings, editing/cancellation orders, extra charge, full and partial refund, iCal synchronization, export orders to xlsx, emails and order status router customizer.
el: Εργαλεία διαχείρισης: τιμολόγια PDF, κρατήσεις από το backend, επεξεργασία/ακύρωση παραγγελιών, επιπλέον χρέωση, πλήρης και μερική επιστροφή χρημάτων, συγχρονισμός iCal, εξαγωγή παραγγελιών σε xlsx, προσαρμογέας δρομολογητή email και κατάστασης παραγγελίας.

en: Currency switcher widget. Options: force booking and checkout in the base currency, turn on payment gateways on the checkout depending on currency.
el: Widget εναλλαγής νομίσματος. Επιλογές: υποχρεωτική κράτηση και ολοκλήρωση αγοράς στο βασικό νόμισμα, ενεργοποίηση πυλών πληρωμής στο ταμείο ανάλογα με το νόμισμα.

en: BABE Marketplace
el: BABE marketplace

en: Multi Vendor Marketplace extension for BA Book Everything plugin transforms your booking site into a marketplace.
el: Η επέκταση Multi Vendor Marketplace για το πρόσθετο BA Book Everything μετατρέπει τον ιστότοπο κρατήσεών σου σε marketplace.

en: Added a Bank transfer payment option: show bank transfer details on checkout, order confirmation and in the customer email.
el: Προσθήκη επιλογής πληρωμής με τραπεζική μεταφορά: εμφάνιση στοιχείων τραπεζικής μεταφοράς στο ταμείο, επιβεβαίωση παραγγελίας και στο email του πελάτη.

en: 20+ Payment Gateways
el: 20+ πύλες πληρωμών

en: Check our ready-made integrations with over 20 payment gateways.
el: Δες τις έτοιμες ενσωματώσεις μας με πάνω από 20 πύλες πληρωμών.

en: Learn more
el: Μάθε περισσότερα

en: Management tools: PDF invoices, backend bookings, editing/cancelation orders, extra charge, full and partial refund, iCal synchronization.
el: Εργαλεία διαχείρισης: τιμολόγια PDF, κρατήσεις από το backend, επεξεργασία/ακύρωση παραγγελιών, επιπλέον χρέωση, πλήρης και μερική επιστροφή χρημάτων, συγχρονισμός iCal.

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Booking object post slug
el: Slug ανάρτησης αντικειμένου κράτησης

en: Booking object singular name
el: Όνομα αντικειμένου κράτησης (ενικός)

en: Booking object general (plural) name
el: Γενικό όνομα αντικειμένου κράτησης (πληθυντικός)

en: Booking object menu name
el: Όνομα μενού αντικειμένου κράτησης

en: Prefix for custom taxonomies (*before changing this option it is required to remove all custom taxonomies)
el: Πρόθεμα για προσαρμοσμένες ταξινομίες (*πριν την αλλαγή αυτής της επιλογής απαιτείται η αφαίρεση όλων των προσαρμοσμένων ταξινομιών)

en: Select search result page
el: Επιλογή σελίδας αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Services page
el: Σελίδα υπηρεσιών

en: Checkout page
el: Σελίδα ταμείου

en: Confirmation page
el: Σελίδα επιβεβαίωσης

en: Terms & Conditions page
el: Σελίδα Όρων & Προϋποθέσεων

en: Admin page for order confirmation (for manually availability confirmation)
el: Σελίδα διαχειριστή για επιβεβαίωση παραγγελίας (για χειροκίνητη επιβεβαίωση διαθεσιμότητας)

en: Customer page for order confirmation (for manually availability confirmation)
el: Σελίδα πελάτη για επιβεβαίωση παραγγελίας (για χειροκίνητη επιβεβαίωση διαθεσιμότητας)

en: My Account page
el: Σελίδα Ο Λογαριασμός μου

en: Disable My Account page and new user mail?
el: Απενεργοποίηση σελίδας Ο Λογαριασμός μου και email νέου χρήστη;

en: Remove default login/register form from "My account" page (this allows to use a third party login form shortcode into the "My account" page content)
el: Αφαίρεση προεπιλεγμένης φόρμας σύνδεσης/εγγραφής από τη σελίδα “Ο λογαριασμός μου” (αυτό επιτρέπει τη χρήση shortcode φόρμας σύνδεσης τρίτου μέρους στο περιεχόμενο της σελίδας “Ο λογαριασμός μου”)

en: Search result: items per page
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης: στοιχεία ανά σελίδα

en: Taxonomy archive page: items per page
el: Σελίδα αρχείου ταξινομίας: στοιχεία ανά σελίδα

en: Return search results without checking availability if no dates are specified
el: Επιστροφή αποτελεσμάτων αναζήτησης χωρίς έλεγχο διαθεσιμότητας αν δεν έχουν καθοριστεί ημερομηνίες

en: Do not include availability calendar data in search results
el: Μη συμπερίληψη δεδομένων ημερολογίου διαθεσιμότητας στα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Use "OR" logic when searching among taxonomy terms
el: Χρήση λογικής “Ή” κατά την αναζήτηση μεταξύ όρων ταξινομίας

en: Remove search query arguments from booking item links on the search result page
el: Αφαίρεση παραμέτρων ερωτήματος αναζήτησης από συνδέσμους στοιχείων κράτησης στη σελίδα αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Search result view
el: Προβολή αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Use minimized version of the main CSS file
el: Χρήση ελαχιστοποιημένης έκδοσης του κύριου αρχείου CSS

en: Use minimized version of the main JS file
el: Χρήση ελαχιστοποιημένης έκδοσης του κύριου αρχείου JS

en: Reset settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Booking object
el: Αντικείμενο κράτησης

en: Use Gutenberg for booking object posts
el: Χρήση Gutenberg για αναρτήσεις αντικειμένων κράτησης

en: When service price is 0 display
el: Όταν η τιμή υπηρεσίας είναι 0 εμφάνιση

en: Maximum number of months in availability calendar
el: Μέγιστος αριθμός μηνών στο ημερολόγιο διαθεσιμότητας

en: Show booking object post content in tabs?
el: Εμφάνιση περιεχομένου ανάρτησης αντικειμένου κράτησης σε καρτέλες;

en: Add meeting points functionality?
el: Προσθήκη λειτουργικότητας σημείων συνάντησης;

en: Media library filter: show only current user attachments and unattached madia in the Media library
el: Φίλτρο βιβλιοθήκης πολυμέσων: εμφάνιση μόνο συνημμένων τρέχοντος χρήστη και μη συνδεδεμένων πολυμέσων στη Βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Remove unitegallery from booking object pages
el: Αφαίρεση unitegallery από σελίδες αντικειμένων κράτησης

en: Remove availability calendar from booking object pages
el: Αφαίρεση ημερολογίου διαθεσιμότητας από σελίδες αντικειμένων κράτησης

en: Remove all prices from availability calendar
el: Αφαίρεση όλων των τιμών από το ημερολόγιο διαθεσιμότητας

en: Remove price details on hover from availability calendar
el: Αφαίρεση λεπτομερειών τιμής κατά το πέρασμα του δείκτη από το ημερολόγιο διαθεσιμότητας

en: Show all rates in the price details on hover on the availability calendar
el: Εμφάνιση όλων των τιμών στις λεπτομέρειες τιμής κατά το πέρασμα του δείκτη στο ημερολόγιο διαθεσιμότητας

en: Remove google map from booking object pages
el: Αφαίρεση χάρτη google από σελίδες αντικειμένων κράτησης

en: Add schema.org Product markup to the booking object page
el: Προσθήκη σήμανσης schema.org Product στη σελίδα αντικειμένου κράτησης

en: Generate 5 star review in schema.org Product markup if no comments found
el: Δημιουργία αξιολόγησης 5 αστέρων στη σήμανση schema.org Product αν δεν βρεθούν σχόλια

en: Allow only customers who have a successful booking to post a review (one review per booking)
el: Επιτρέπεται μόνο σε πελάτες που έχουν επιτυχημένη κράτηση να δημοσιεύσουν αξιολόγηση (μία αξιολόγηση ανά κράτηση)

en: Show reviews in tab on booking object page?
el: Εμφάνιση κριτικών σε καρτέλα στη σελίδα αντικειμένου κράτησης;

en: Reviews comment template (leave empty to use the default "/comments.php")
el: Πρότυπο σχολίων κριτικών (άφησε κενό για να χρησιμοποιήσεις το προεπιλεγμένο “/comments.php”)

en: Booking form
el: Φόρμα κράτησης

en: Booking form: maximum number of guests available to choose
el: Φόρμα κράτησης: μέγιστος αριθμός επισκεπτών διαθέσιμων για επιλογή

en: Add services to booking form
el: Προσθήκη υπηρεσιών στη φόρμα κράτησης

en: Prepopulates the date field on the booking form, starting with the nearest available date
el: Προσυμπλήρωση του πεδίου ημερομηνίας στη φόρμα κράτησης, ξεκινώντας με την πλησιέστερη διαθέσιμη ημερομηνία

en: Hide prices in guest selection fields on the booking form
el: Απόκρυψη τιμών στα πεδία επιλογής επισκεπτών στη φόρμα κράτησης

en: Title for optional services section
el: Τίτλος για την ενότητα προαιρετικών υπηρεσιών

en: Title for mandatory services section
el: Τίτλος για την ενότητα υποχρεωτικών υπηρεσιών

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Select base currency
el: Επιλογή βασικού νομίσματος

en: Place of currency symbol in displayed prices
el: Θέση συμβόλου νομίσματος στις εμφανιζόμενες τιμές

en: Thousand Separator of displayed prices
el: Διαχωριστικό χιλιάδων των εμφανιζόμενων τιμών

en: Decimal Separator of displayed prices
el: Διαχωριστικό δεκαδικών των εμφανιζόμενων τιμών

en: Number of decimal points shown in displayed prices
el: Αριθμός δεκαδικών ψηφίων που εμφανίζονται στις τιμές

en: Label before "price from" amount on the booking item page. Use "%s" to add currency three-letter code ISO 4217
el: Ετικέτα πριν από το ποσό “τιμή από” στη σελίδα στοιχείου κράτησης. Χρησιμοποίησε “%s” για να προσθέσεις τον τριψήφιο κωδικό νομίσματος ISO 4217

en: Payments
el: Πληρωμές

en: For all subsequent payments only allow the payment gateway that was used for the deposit
el: Για όλες τις επόμενες πληρωμές επίτρεψε μόνο την πύλη πληρωμής που χρησιμοποιήθηκε για την προκαταβολή

en: Activate payment methods
el: Ενεργοποίηση μεθόδων πληρωμής

en: Gateway:
el: Πύλη:

en: Add billing address fields to the checkout form
el: Προσθήκη πεδίων διεύθυνσης χρέωσης στη φόρμα ταμείου

en: Disable guest bookings?
el: Απενεργοποίηση κρατήσεων επισκεπτών;

en: Waiting before delete orders with "payment processing" status, minutes
el: Αναμονή πριν τη διαγραφή παραγγελιών με κατάσταση “επεξεργασία πληρωμής”, λεπτά

en: Show "Pay now" button on the confirmation page if the order has "payment expected" or "draft" status
el: Εμφάνιση κουμπιού “Πλήρωσε τώρα” στη σελίδα επιβεβαίωσης αν η παραγγελία έχει κατάσταση “αναμονή πληρωμής” ή “πρόχειρο”

en: Show a reload page button on the confirmation page if the order has "payment processing" or "payment expected" status
el: Εμφάνιση κουμπιού επαναφόρτωσης σελίδας στη σελίδα επιβεβαίωσης αν η παραγγελία έχει κατάσταση “επεξεργασία πληρωμής” ή “αναμονή πληρωμής”

en: Message for status "availability confirmation"
el: Μήνυμα για κατάσταση “επιβεβαίωση διαθεσιμότητας”

en: Message for status "not available"
el: Μήνυμα για κατάσταση “μη διαθέσιμο”

en: Message for status "payment deferred"
el: Μήνυμα για κατάσταση “αναβολή πληρωμής”

en: Message for status "payment expected"
el: Μήνυμα για κατάσταση “αναμονή πληρωμής”

en: Message for status "payment processing"
el: Μήνυμα για κατάσταση “επεξεργασία πληρωμής”

en: Message for status "payment received"
el: Μήνυμα για κατάσταση “πληρωμή ελήφθη”

en: Message for status "draft"
el: Μήνυμα για κατάσταση “πρόχειρο”

en: Shop admin email (site admin email by default)
el: Email διαχειριστή καταστήματος (email διαχειριστή ιστότοπου από προεπιλογή)

en: Emails template settings
el: Ρυθμίσεις προτύπου emails

en: Logo image
el: Εικόνα λογότυπου

en: Header image
el: Εικόνα κεφαλίδας

en: Footer text (contacts, etc.)
el: Κείμενο υποσέλιδου (επαφές, κλπ.)

en: Credits text (copyright, etc.)
el: Κείμενο πνευματικών δικαιωμάτων (copyright, κλπ.)

en: Customer account created email
el: Email δημιουργίας λογαριασμού πελάτη

en: Subject
el: Θέμα

en: Body title
el: Τίτλος σώματος

en: Body message
el: Μήνυμα σώματος

en: Customer password reseted email
el: Email επαναφοράς κωδικού πελάτη

en: Emails color scheme
el: Χρωματικό σχήμα emails

en: Font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Titles color
el: Χρώμα τίτλων

en: Links color
el: Χρώμα συνδέσμων

en: Button default color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα κουμπιού

en: Confirm button color
el: Χρώμα κουμπιού επιβεβαίωσης

en: Cancel button color
el: Χρώμα κουμπιού ακύρωσης

en: Change button color
el: Χρώμα κουμπιού αλλαγής

en: Google map
el: Χάρτης Google

en: Add google map functionality?
el: Προσθήκη λειτουργικότητας χάρτη google;

en: Google API key (see %1$sGoogle Maps API docs%2$s for details). You need to activate the following libraries in your Google map API: places, marker, routes
el: Κλειδί Google API (δες τα %1$sέγγραφα Google Maps API%2$s για λεπτομέρειες). Πρέπει να ενεργοποιήσεις τις ακόλουθες βιβλιοθήκες στο Google map API σου: places, marker, routes

en: Map zoom
el: Μεγέθυνση χάρτη

en: Map start latitude
el: Αρχική γεωγραφική πλάτος χάρτη

en: Map start Longitude
el: Αρχικό γεωγραφικό μήκος χάρτη

en: Select map marker
el: Επιλογή δείκτη χάρτη

en: Customer New order email
el: Email νέας παραγγελίας πελάτη

en: Customer order updated email
el: Email ενημέρωσης παραγγελίας πελάτη

en: Customer is waiting for availability confirmation on admin side
el: Ο πελάτης περιμένει επιβεβαίωση διαθεσιμότητας από τον διαχειριστή

en: Customer needs to confirm or reject changes to the booking
el: Ο πελάτης πρέπει να επιβεβαιώσει ή να απορρίψει αλλαγές στην κράτηση

en: Customer order to pay email
el: Email παραγγελίας προς πληρωμή πελάτη

en: Customer order rejected email
el: Email απόρριψης παραγγελίας πελάτη

en: Customer canceled the order email
el: Email ακύρωσης παραγγελίας από τον πελάτη

en: Admin New order email
el: Email νέας παραγγελίας διαχειριστή

en: Admin order updated email
el: Email ενημέρωσης παραγγελίας διαχειριστή

en: Admin availability confirmation email
el: Email επιβεβαίωσης διαθεσιμότητας διαχειριστή

en: Admin order canceled email
el: Email ακύρωσης παραγγελίας διαχειριστή

en: Upload
el: Μεταφόρτωση

en: Custom Image
el: Προσαρμοσμένη εικόνα

en: Upload Image
el: Μεταφόρτωση εικόνας

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Left with space
el: Αριστερά με κενό

en: Right with space
el: Δεξιά με κενό

en: Check this box and click "Save Changes" button to reset all settings to their defaults. <strong>All custom settings will be lost!</strong>
el: Επίλεξε αυτό το πλαίσιο και κάνε κλικ στο κουμπί “Αποθήκευση αλλαγών” για επαναφορά όλων των ρυθμίσεων στις προεπιλογές τους. <strong>Όλες οι προσαρμοσμένες ρυθμίσεις θα χαθούν!</strong>

en: Full
el: Πλήρης

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Booking Object
el: Αντικείμενο κράτησης

en: Booking Objects
el: Αντικείμενα κράτησης

en: Add Extra
el: Προσθήκη έξτρα

en: Mandatory services
el: Υποχρεωτικές υπηρεσίες

[ctx: item price from label]
en: From %s
el: Από %s

en: Your order is waiting for the availability confirmation, you will be notified by email when it's ready. Thank you!
el: Η παραγγελία σου περιμένει επιβεβαίωση διαθεσιμότητας, θα ειδοποιηθείς μέσω email όταν είναι έτοιμη. Ευχαριστούμε!

en: Sorry, but your selected items are not available for selected dates/times. Please, search another dates/times or items and create new order.
el: Λυπούμαστε, αλλά τα επιλεγμένα στοιχεία δεν είναι διαθέσιμα για τις επιλεγμένες ημερομηνίες/ώρες. Παρακαλώ, αναζήτησε άλλες ημερομηνίες/ώρες ή στοιχεία και δημιούργησε νέα παραγγελία.

en: Your order is completed and received, and a confirmation email was sent to you. You will pay the full amount later. Thank you!
el: Η παραγγελία σου ολοκληρώθηκε και παραλήφθηκε, και ένα email επιβεβαίωσης στάλθηκε σε εσένα. Θα πληρώσεις το πλήρες ποσό αργότερα. Ευχαριστούμε!

en: Your order is confirmed, but not completed. To complete your order, please, click the link below to make a payment.
el: Η παραγγελία σου επιβεβαιώθηκε, αλλά δεν ολοκληρώθηκε. Για να ολοκληρώσεις την παραγγελία σου, παρακαλώ, κάνε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο για να πραγματοποιήσεις πληρωμή.

en: Your order has been confirmed and your payment is being processed. Thank you!
el: Η παραγγελία σου έχει επιβεβαιωθεί και η πληρωμή σου βρίσκεται σε επεξεργασία. Ευχαριστούμε!

en: Your order is completed, your payment has been received, and a confirmation email was sent to you. Thank you!
el: Η παραγγελία σου ολοκληρώθηκε, η πληρωμή σου έχει ληφθεί, και ένα email επιβεβαίωσης στάλθηκε σε εσένα. Ευχαριστούμε!

en: Your booking has not been paid or confirmed. Follow the link to complete your booking.
el: Η κράτησή σου δεν έχει πληρωθεί ή επιβεβαιωθεί. Ακολούθησε τον σύνδεσμο για να ολοκληρώσεις την κράτησή σου.

en: Order #%s updated
el: Παραγγελία #%s ενημερώθηκε

en: Order updated. Please, find details below.
el: Η παραγγελία ενημερώθηκε. Παρακαλώ, βρες τις λεπτομέρειες παρακάτω.

en: New order #%s
el: Νέα παραγγελία #%s

en: You have new order. Please, find details below.
el: Έχεις νέα παραγγελία. Παρακαλώ, βρες τις λεπτομέρειες παρακάτω.

en: New booking request for %1$s
el: Νέο αίτημα κράτησης για %1$s

en: New booking request
el: Νέο αίτημα κράτησης

en: You have new booking request. Please, find details below.
el: Έχεις νέο αίτημα κράτησης. Παρακαλώ, βρες τις λεπτομέρειες παρακάτω.

en: Availability request
el: Αίτημα διαθεσιμότητας

en: New Order is waiting for confirmation
el: Νέα παραγγελία σε αναμονή επιβεβαίωσης

en: Please, confirm or reject this Order.
el: Παρακαλώ, επιβεβαίωσε ή απόρριψε αυτήν την Παραγγελία.

en: Action required to your order #%s
el: Απαιτείται ενέργεια για την παραγγελία σου #%s

en: Important changes to your order
el: Σημαντικές αλλαγές στην παραγγελία σου

en: Hello, %1$s
    
    There have been changes to your order that require your attention and feedback. Please read the following details and use the buttons below to inform us of your decision.
el: Γεια σου, %1$s
    
    Έχουν γίνει αλλαγές στην παραγγελία σου που απαιτούν την προσοχή και την ανατροφοδότησή σου. Παρακαλώ διάβασε τις παρακάτω λεπτομέρειες και χρησιμοποίησε τα κουμπιά παρακάτω για να μας ενημερώσεις για την απόφασή σου.

en: Your order #%s
el: Η παραγγελία σου #%s

en: New Order created
el: Δημιουργήθηκε νέα παραγγελία

en: Hello, %s
    
    Thank you for booking! Your Order is waiting for availability confirmation. We will send you a confirmation letter as soon as possible.
el: Γεια σου, %s
    
    Ευχαριστούμε για την κράτησή σου! Η Παραγγελία σου περιμένει επιβεβαίωση διαθεσιμότητας. Θα σου στείλουμε επιστολή επιβεβαίωσης το συντομότερο δυνατό.

en: Your order #%s is updated
el: Η παραγγελία σου #%s ενημερώθηκε

en: Your order has been updated
el: Η παραγγελία σου έχει ενημερωθεί

en: Hello, %1$s
    
    Your order has been updated. Please, find details below.
el: Γεια σου, %1$s
    
    Η παραγγελία σου έχει ενημερωθεί. Παρακαλώ, βρες τις λεπτομέρειες παρακάτω.

en: Your order has been received
el: Η παραγγελία σου έχει ληφθεί

en: Hello, %1$s
    
    Thank you for booking! Your order has been received.
el: Γεια σου, %1$s
    
    Ευχαριστούμε για την κράτησή σου! Η παραγγελία σου έχει ληφθεί.

en: Your order is waiting for payment
el: Η παραγγελία σου περιμένει πληρωμή

en: Hello, %1$s
    
    Your order is confirmed, but not completed. To complete your order, click the link below to make a payment. Amount to pay is %2$s.
el: Γεια σου, %1$s
    
    Η παραγγελία σου έχει επιβεβαιωθεί, αλλά δεν έχει ολοκληρωθεί. Για να ολοκληρώσεις την παραγγελία σου, κάνε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο για να κάνεις πληρωμή. Το ποσό προς πληρωμή είναι %2$s.

en: Selected items are not available
el: Τα επιλεγμένα αντικείμενα δεν είναι διαθέσιμα

en: Hello, %s
    
    Sorry, but your selected items are not available for selected dates/times. You could search another dates/times or items and create new Order.
el: Γεια σου, %s
    
    Συγγνώμη, αλλά τα επιλεγμένα αντικείμενα δεν είναι διαθέσιμα για τις επιλεγμένες ημερομηνίες/ώρες. Μπορείς να αναζητήσεις άλλες ημερομηνίες/ώρες ή αντικείμενα και να δημιουργήσεις νέα Παραγγελία.

en: Your account details
el: Τα στοιχεία του λογαριασμού σου

en: Hello, %s
    
    Thank you for booking with us! You could use this login/password to manage your bookings:
el: Γεια σου, %s
    
    Ευχαριστούμε για την κράτησή σου μαζί μας! Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό το όνομα χρήστη/κωδικό πρόσβασης για να διαχειριστείς τις κρατήσεις σου:

en: Your password has been reset
el: Ο κωδικός σου έχει επαναφερθεί

en: Your password has been reset.
el: Ο κωδικός σου έχει επαναφερθεί.

en: Hello, %s
    
    Your password has been reset. You could use this new password to manage your account:
el: Γεια σου, %s
    
    Ο κωδικός σου έχει επαναφερθεί. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτόν τον νέο κωδικό για να διαχειριστείς τον λογαριασμό σου:

en: Order # %1$s was canceled
el: Η παραγγελία # %1$s ακυρώθηκε

en: Order has been canceled
el: Η παραγγελία έχει ακυρωθεί

en: The order has been canceled:
el: Η παραγγελία έχει ακυρωθεί:

en: Your order was canceled
el: Η παραγγελία σου ακυρώθηκε

en: Your order has been canceled
el: Η παραγγελία σου έχει ακυρωθεί

en: Hello, %1$s
    
    Your order has been canceled:
el: Γεια σου, %1$s
    
    Η παραγγελία σου έχει ακυρωθεί:

en: Single rating
el: Μονή αξιολόγηση

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Apply filters
el: Εφαρμογή φίλτρων

en: Edit %s taxonomy
el: Επεξεργασία ταξινομίας %s

en: <strong>Error</strong>: There is no account with that email address.
el: <strong>Σφάλμα</strong>: Δεν υπάρχει λογαριασμός με αυτή τη διεύθυνση email.

en: Book Everything
el: Book everything

en: Section title
el: Τίτλος ενότητας

en: Title Icon
el: Εικονίδιο τίτλου

en: Section text
el: Κείμενο ενότητας

en: Optional. Will be displayed before items
el: Προαιρετικό. Θα εμφανίζεται πριν από τα αντικείμενα

en: Item Category
el: Κατηγορία αντικειμένου

en: Show selected items only. Input item title to see suggestions
el: Εμφάνιση μόνο επιλεγμένων αντικειμένων. Εισάγετε τίτλο αντικειμένου για να δείτε προτάσεις

en: Per Page
el: Ανά σελίδα

en: How much items per page to show (-1 to show all items)
el: Πόσα αντικείμενα ανά σελίδα να εμφανίζονται (-1 για εμφάνιση όλων των αντικειμένων)

en: Order By
el: Ταξινόμηση κατά

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Post modified date
el: Ημερομηνία τροποποίησης δημοσίευσης

en: Menu order
el: Σειρά μενού

en: Designates the ascending or descending order. Default by DESC
el: Καθορίζει την αύξουσα ή φθίνουσα σειρά. Προεπιλογή κατά DESC

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Show items which are available from selected date.
el: Εμφάνιση αντικειμένων που είναι διαθέσιμα από την επιλεγμένη ημερομηνία.

en: Show items which are available up to selected date.
el: Εμφάνιση αντικειμένων που είναι διαθέσιμα μέχρι την επιλεγμένη ημερομηνία.

en: Extra class name
el: Επιπλέον όνομα κλάσης

en: Style particular content element differently - add a class name and refer to it in custom CSS.
el: Στυλιζάρετε διαφορετικά ένα συγκεκριμένο στοιχείο περιεχομένου - προσθέστε ένα όνομα κλάσης και αναφερθείτε σε αυτό στο προσαρμοσμένο CSS.

en: Section background image
el: Εικόνα φόντου ενότητας

en: Item address map
el: Χάρτης διεύθυνσης αντικειμένου

en: Item calendar
el: Ημερολόγιο αντικειμένου

en: Item Questions & Answers
el: Ερωτήσεις & Απαντήσεις αντικειμένου

en: Item price
el: Τιμή αντικειμένου

en: Item slideshow
el: Slideshow αντικειμένου

en: Item rating
el: Αξιολόγηση αντικειμένου

en: Item Description step-by-step
el: Περιγραφή αντικειμένου βήμα-βήμα

en: Listing
el: Λίστα

en: Add taxonomy filter
el: Προσθήκη φίλτρου ταξινομίας

en: With sorting option
el: Με επιλογή ταξινόμησης

en: Add pagination
el: Προσθήκη σελιδοποίησης

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: BA Booking Form
el: Φόρμα κράτησης BA

en: Show Booking form on the booking item page
el: Εμφάνιση φόρμας κράτησης στη σελίδα του αντικειμένου κράτησης

en: BA Price Filter
el: Φίλτρο τιμής BA

en: Shows a price filter slider in a widget which lets you narrow down the list of shown items
el: Εμφανίζει ένα ρυθμιστικό φίλτρου τιμής σε ένα widget που σας επιτρέπει να περιορίσετε τη λίστα των εμφανιζόμενων αντικειμένων

en: BA Search filter reset button
el: Κουμπί επαναφοράς φίλτρου αναζήτησης BA

en: Show Search filter reset button
el: Εμφάνιση κουμπιού επαναφοράς φίλτρου αναζήτησης

en: Button title:
el: Τίτλος κουμπιού:

en: BA Search filter
el: Φίλτρο αναζήτησης BA

en: Filter search results by terms from selected taxonomy
el: Φιλτράρισμα αποτελεσμάτων αναζήτησης με όρους από επιλεγμένη ταξινομία

en: Taxonomy:
el: Ταξινομία:

en: BA Search Form
el: Φόρμα αναζήτησης BA

en: Show Search form
el: Εμφάνιση φόρμας αναζήτησης
